Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Exkluzívne: Našla Markíza náhradu za Farmu? Poznáme nové detaily o pripravovanej šou!

Markíza tento rok odvysiela už jubilejný desiaty ročník Farmy, program, s ktorým by ju mohla striedať, dosiaľ nenašla.

V lete 2011 uviedla Markíza na slovenskom trhu novú reality šou Farma, ktorá ako jediná vydržala na obrazovkách do dnešných dní. Farma sa pre Markízu stala programovou istotou, ktorá prevažne vypĺňa jej druhé večerné pásmo a zaisťuje jej väčšinou nadpriemery.

Farmársku reality šou Markíza vytiahla ako istotu aj na jar 2017 po tom, čo od januára zaznamenala prepad sledovanosti. Práve Farma patrila aj v tomto čase k stabilným projektom, ktoré jej pravidelne prinášali potrebné čísla. Reality šou zároveň ponúkla aj na jeseň. Farma sa vlani dožila už deviatej série, pričom s každou sezónou postupne sledovanosťou slabne. Formát tak televízia minulý rok využila naplno v oboch sezónach a unavuje sa jej tak o to rýchlejšie. Nie je prekvapením, že sa Markíza priebežne snaží nájsť program, s ktorým by mohla Farmu striedať a nechať ju tak častejšie oddýchnuť.

Televízia pritom aktuálne pripravuje formát, ktorý by mohol objaviť v časoch patriacich Farme. Markíza sa totiž podľa zákulisných informácií mala už pustiť do výroby novinky o chudnutí Najväčší víťaz, ktorú podľa viacerých informácií nakrúca štýlom reality šou. Detaily o jej nasadzovaní nateraz nie sú známe.

Najväčší víťaz by sa aj vzhľadom na začiatok jeho výroby mohol objaviť už v tejto jarnej sezóne. Farmu Markíza spravidla spúšťa mesiac od začiatku jej nakrúcania. Ako často bude šou Najväčší víťaz Markíza nasadzovať, však je nejasné. Faktom ostáva, že sloty o 20:30 budú na Markíze aj od marca obsadené, otázny je piatkový prime-time, kde aktuálne Markíza uvádza české komédie. Farma v tento deň zvykne vypĺňať celý večer aj s vyraďovacím dielom. Priestor sa televízii, naopak, uvoľní v niektoré dni okolo 22. hodiny, zaplniť ho bude potrebovať napríklad v pondelok po tom, čo sa na 20:30 vrátia premiéry Hornej Dolnej. Televízia síce plánuje pokračovať vo výrobe skeč šou Kredenc, tá však výtlak v prime-time stratila.

Práve denná reality šou je pre televízie ideálnym formátom na druhé večerné pásmo. Po hlavnom programe vysielanom od 20:30 potrebujú udržať divákov aj po 22. hodine, čo sa im však nie vždy darí. Spravidla potrebujú nájsť program, ktorý môžu nasadzovať v tomto čase viackrát do týždňa, Markíza aktuálne takto nasadzuje Dobre vedieť, vlani skúšala sledovanosť svojho večerného programu natiahnuť až za 23. hodinu novinkou Nebezpečné vzťahy, ktorá však neuspela. Joj rieši druhé pásmo v prípade cyklickejších projektov ich zdvojením, ako napríklad pri Inkognite alebo Vlkoch, ktorí budú v utorky bežať už v dvoch častiach za sebou. V januári tiež skúšala dvakrát do týždňa nasadzovať práve po Vlkoch Všetko, čo má Ander rád, no bez úspechu.

O tom, že sa Najväčší víťaz môže ponášať na Farmu, sme informovali už skôr. Účastníci opustia svoje domovy a vydajú sa na trojmesačný kemp, kde budú chudnúť pod dohľadom trénerov. Účastníci sa tak budú pasovať s inými podmienkami ako tí z Extrémnych premien, ktorí svoju premenu absolvovali v prirodzenom domácom prostredí.

Čítať viac...
Nahor