Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Najsilnejšiu zbraň vytiahne Markíza až o mesiac, s týmto projektom bude chcieť valcovať!

Marcové posilnenie programu Markízy nie je pre túto jar konečné.

Televízie od marca rozbiehajú naplno svoje štruktúry, ktorými budú chcieť zaujať v kľúčovej časti jarnej sezóny. V zálohe pritom ešte stále majú niekoľko ďalších projektov, ktoré naservírujú v ďalších týždňoch. Joj stihne okrem iného uviesť nový Panelák či vrátiť známu satirickú reláciu Sedem, Markíza zas ešte stále nevytiahla svoj najväčší tromf.

Markízu naďalej trápi prepad sledovanosti, ktorý sa jej v prvých dvoch mesiacov roka nepodarilo zvrátiť. Zmena má nastať už v priebehu tohto mesiaca, kedy do programu pribudne premiérová Horná Dolná či ôsma Farma. Programy budú mať za úlohu posilniť pondelky, utorky, rovnako štvrtky a výrazne aj piatky. Nedele už teraz pozdvihuje Tvoja tvár znie povedome, ktoré síce odštartovala výrazne horšie ako predošlú sezónu, no na súčasné pomery Markízy jej priniesla v nedeľu veľký nárast. Televízia vďaka nej dokonca tesne vyhrala nedeľný prime-time.

Posilňovanie programu sa týmto neskončí. Markíza pre túto jar pripravuje aj svoj najväčší projekt roka, z ktorého môže chcieť urobiť udalosť sezóny. Televízia informovala klientov, že do jarnej sezóny zaradí aj vlastnú verziu šou o chudnutí – Extrémne premeny Slovensko. Podľa našich informácií by ju mala odštartovať v apríli.

Markíze sa už podarilo absolvovať náročné ročné nakrúcanie, počas ktorého prechádzali aktéri veľkou fyzickou premenou. V súčasnosti má televízia celkovo finišovať s nakrúcaním a pripravovať projekt do vysielania. 

Markíza bude vlastné Extrémne premeny stavať nielen na veľkých zmenách a emóciách, ale aj svetovej tvári tohto projektu, ktorým je Chris Powell. Vlani v októbri sa jej podarilo motivačného trénera dotiahnuť na Slovensko, kde absolvoval okrem promo aktivít aj nakrúcanie pre program. Prítomný mohol byť dokonca na finálnom vážení.

extremne-premeny-slovensko

Chudnutie súťažiacich v Extrémnych premenách bude rozdelené do štyroch fáz trvajúcich 3 mesiace. “Na začiatku prebehne týždeň podrobných laboratórnych rozborov a testovanie fyzickej spôsobilosti. Dôjde na nevyhnutné poučenie o správnej výžive. Skúsený tréner osobne vedie každého z účastníkov. Navštevuje ich v ich domovoch a zaistí, aby mali primeranú výživu a cvičili. Dáva im lekcie, ako bezpečne chudnúť a lepšie žiť. Na štarte každej ďalšej fázy účastníkom stanoví váhový cieľ. Pokiaľ ho splnia, čaká ich odmena. Ku koncu podstúpia chirurgické odstránenie prebytočnej kože, ktorá už nemusí pokrývať ich obrovské telá. V úplnom cieli divákom odhalia, aká osoba sa po celú dobu vnútri skrývala a túžila sa dostať von,” uviedla v brožúre pre klientov Markíza.

Popri posilách programu bude Markíza zmenu v sledovanosti očakávať aj v súvislosti s úpravou peoplemetrov. Tie by už mali postupne začať zohľadňovať novú situáciu na trhu po odchode Markízy z DVB-T. Počet domácností, ktoré prijímajú televízny signál prostredníctvom antény, klesol, tento pokles sa už má prejaviť aj v zložení peoplemetrového panela. Markíza si na neaktuálny panel sťažovala už krátko po odchode z antény, pripisovala mu aj stratu jej výkonnosti. K aktualizácii panela však každoročne dochádza v stanovenom období.

Čítať viac...
Nahor