Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Mitaš v Jojke po pár dňoch končí, zasiahnuť mala Markíza!

Účinkovanie herca v off-timeovom projekte Joj malo spôsobiť u konkurencie nervozitu.

Herec Marián Mitaš, ktorý je v posledných rokoch televíznou tvárou Markízy, na Kolibe končí. Na obrazovke Joj sa začal objavovať v novom nedeľnom magazíne Postavíme, opravíme, zveľadíme, kde bol jedným z moderátorov, pričom mal na starosti len jeden vstup za epizódu. Aj ten však mal byť problém.

Už teraz je jasné, že Mitaš v natáčaní relácie nebude pokračovať. Potvrdila nám to samotná produkčná spoločnosť Trigon Production, ktorá pre Joj magazín vyrába. Herec mal stihnúť natočiť len pár prvých častí. Následne malo dôjsť k dohode o ukončení spolupráce.

Podľa spoločnosti Trigon Production je dôvod odchodu Mitaša z relácie nová ponuka, ktorú sa tvorcovia magazínu rozhodli neblokovať. „Ukončenie spolupráce na moderovaní relácie Postavíme, opravíme, zveľadíme bolo spoločným rozhodnutím pána Mitaša a našej produkčnej spoločnosti. Dôvod bol veľmi prostý a z ľudského a profesionálneho hľadiska aj celkom pochopiteľný: počas realizácie prvých častí relácie dostal p. Mitaš kreatívnu ponuku, ktorá pre jeho tvorivý rozvoj znamenala väčší tvorivý potenciál.

A pretože náš team spolupracuje na priateľskej, tvorivej a konštruktívnej platforme, zhodli sme sa na tom, že premeškaná príležitosť p. Mitaša by mrzela obe spolupracujúce strany. Dohodli sme sa preto na riešení, ktoré vyhovuje obom stranám, čo neznamená, že sa v budúcnosti nemôžeme stretnúť pri iných projektoch,“ vyjadrila sa zástupkyňa PR Trigon Production Jana Motyčková. Ktorý projekt by nedovoľoval Mitašovi pokračovať vo výrobe magazínu, nie je známe.

Na odchode z Joj ale mala mať podľa zákulisných informácií podiel konkurencia. Neoficiálne zdroje dokonca informujú, že sa mal Mitaš moderovania relácie vzdať pod tlakom Markízy. Dôvodom môžu byť špecifické dohody, ktoré mala televízia uzavrieť s hercami nad rámec projektov, v ktorých účinkujú.

Podľa viacerých zdrojov ide o zmluvné záväzky, podľa ktorých môže Markíza zablokovať ich účinkovanie v nových programoch konkurencie. A to aj v čase, keď herec v žiadnom programe lídra neúčinkuje, čo je aj Mitašov prípad. Herci tak môžu ukončiť alebo odmietať spoluprácu s inou televíziou ako Markízou aj pre možné kroky lídra.

Čítať viac...
Nahor