Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Markíza už roztočila svoj nový seriálový ťahák, poznáme hlavnú hereckú hviezdu!

Markíza pre tento rok oznámila prípravu dvoch seriálov, ktoré pre ňu so sebou zároveň nesú veľké očakávania.

Seriály opäť preberajú v programoch televízií silné postavenie. U divákov opäť zažívajú svoje silnejšie obdobie, čo sa odráža aj na ich množstve v štruktúrach televízií. Markíza popri denných Oteckoch len vlani skladala prime-time až z pätice komediálnych seriálov, ktoré na jeseň doplnila populárnymi Sestričkami, Joj zas nasadzovala viacero sérií ako Som mama, Za sklom, Delukse, Ministri, Hrobári, Prázdniny a od začiatku tohto roka stavila na nový denný seriál počas troch pracovných večerov.

Televízie sa už v súčasnosti navyše začínajú predbiehať aj v kvalite tém a ich spracovaní, čím po období „krabicových“ seriálov ich čoraz viac vzniká v exteriéroch, prípadne sa výrazne skvalitnila produkcia v štúdiách. Najkvalitnejším počinom ostatných sezón bol na Markíze dramatický seriál Milenky, na Joj sa najlepšej odozvy aj v tomto smere dočkala kriminálka Za sklom.

Nie je tak prekvapením, že sa aktuálne seriálová konkurencia zostruje, čo tlačí aj na výber námetov a realizovaných projektov. Markíze sa pritom len prednedávnom podarilo získať práva na seriál Der Lehrer nemeckej stanice RTL. Ide o tamojší hit, ktorý navyše vzbudil pozornosť aj medzi tunajšími televíziami a možnosť jeho lokálneho spracovania dostala práve Markíza.

Podľa našich viacerých informácií Markíza už novinku, ktorú ohlásila aj v klientskej brožúre pre tento rok, roztočila. V samotnej brožúre detaily k slovenskej verzii seriálu neprezradila, známy je len názov, rodinno-komediálny seriál sa bude volať Pán profesor.

Seriál, ktorého hlavnou postavou bude u nás nekonvenčný profesor slovenčiny, si zakladá na kastingu nosnej postavy, ktorá by podľa prvých informácií mala byť obsadená momentálne vychyteným menom. Markíza do seriálu Pán profesor totiž mala zlákať Tomáša Maštalíra, ktorý sa v ostatnom čase objavoval vo viacerých zvučných projektoch, vlani nakrúcal aj pripravovaných Slovanov pre Joj, s ktorou v týchto rokoch spolupracoval najvýraznejšie.

Od novinky Pán profesor má mať Markíza veľké očakávania. Tie panovali napríklad aj v prípade Autoškoly, do ktorej zlákala z Joj po rokoch Jána Koleníka, nakoniec sa jej projekt podľa predstáv nepodaril. Opačne však skončili iné projekty ako Sestričky či Oteckovia, ktoré vyskočili nad očakávania.

Seriál pritom mohol vzniknúť aj v reakcii na už pripravenú komediálnu novinku Joj Bola raz jedna škola, ktorá sa taktiež už podľa názvu odohráva v školskom prostredí. Televízia ju nakrúcala už skôr. Prekvapením je, že napriek ohlásenému možnému nasadeniu už minulú jeseň Joj novinku neuviedla do klientskej brožúry. Nasadenia sa však má tento rok dočkať. Iba vlani Markíza zareagovala na prípravu emotívnej série Jenny, ktorú Joj aktuálne nakrúca, a pre tento rok bude chcieť priniesť vlastnú emotívnu mládežnícku sériu z nemocničného prostredia Klub červených náramkov. Viac v tomto článku.

Rodinno-komediálny seriál Pán profesor prinesie seriálový projekt žánrovo podobný sérii komédií Fakjú, pán profesor. Hlavným hrdinom je nekonvenčný profesor slovenčiny, ktorý pri svojej výučbe používa aj nekonvenčné metódy, no záleží mu na jeho žiakoch a urobí pre nich prvé aj posledné. Nadväzuje s nimi nadštandardný vzťah, no horšie je to už s jeho kolegami či nadriadenými.

Nemecká RTL aktuálne vysiela už ôsmu sériu originálu Der Lehrer.  Pôvodne tento seriál bežal ako kratší polhodinový projekt v druhom večernom pásme, od druhej série už dostal štandardnú seriálovú 45-minútovú stopáž a od tretej série aj hlavný vysielací čas. Vyslúžil si to rastúcou sledovanosťou, ktorá sa od 2 miliónového publika začala čoraz častejšie dostávať k trojmiliónovej hranici či nad ňu. Seriál ponúkal vždy len jednu sériu za rok pri iba 8 až 13 častiach, s ôsmou sériou ich bude mať Markíza v prípade úspechu na adaptáciu k dispozícii vyše 80.

Čítať viac...
Nahor