Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Exkluzívne: Markíza ustupuje od Masterchefa, JOJ bude na jar vysielať X Factor! (aktualizácia)

Podarilo sa nám získať exkluzívne informácie z kuchyne našich dvoch najväčších televíznych rivalov. Markíza už niekoľko dní hľadá záujemcov, ktorí by sa chceli zúčastniť nemenovanej kuchárskej show. Podľa dôveryhodných informácií malo ísť o Masterchefa, spoločný projekt s TV Nova. Práve český partner sa však podľa našich informácií rozhodol z projektu vycúvať, nakoľko sa aktuálne kuchárskym show v Česku nedarí. Prima, ktorá mala úspechy s kuchárskymi show Zdeňka Pohlreicha, neuspela túto sezónu ani s jedným z nich. A to zrejme manažment Novy vystrašilo. Podľa našich informácií už malo padnúť rozhodnutie, že Masterchef na Nove a Markíze na jar nebude. Počkáme si však na oficiálne stanovisko televízií, nakoľko situácia sa mení z hodiny na hodinu a všetko môže byť zase inak. Podľa všetkého sa však veľké kuchárske súťaženie zrejme neuskutoční.

Druhá nečakaná správa prichádza z Koliby, TV JOJ sa podľa našich zdrojov rozhodla priniesť na obrazovky spevácku show X Factor a v týchto dňoch dolaďovala posledné detajly so spoločnosťou FreemantleMedia. Opciu na show má JOJ už niekoľko rokov, na Slovensku sa show zatiaľ nevysielala, pôjde teda o veľkú premiéru. Slovenský divák však show už videl v americkej verzii, ktorú už tretí rok vysiela stanica Plus. X Factor sa na obrazovky JOJ dostane pravdepodobne už v jarnej časti sezóny a televízia vraj o tejto skutočnosti informovala prvých obchodných partnerov. Oficiálne však informáciu zatiaľ nepotvrdila. Spevácku show pôvodne plánovala aj Markíza, konkrétne malo ísť o Hlas Česko Slovenska 2, do projektu však nechcela na jar vstúpiť Nova. Bez nej projekt nebolo možné uskutočniť. Či sa situácia zmenila a či po potvrdení informácií o uskutočnení speváckej show na JOJ nezmenia v Nove a v Markíze názor, sa zrejme ukáže už v najbližších dňoch. Nebolo by to prvýkrát. Televízie zo skupiny CME už raz krok konkurencie zopakovali – keď JOJ a Prima ohlásili Česko Slovensko má talent, následne Markíza a Nova ohlásili Talentmániu. História sa môže opakovať. Zisťujeme ďalšie informácie.

Aktualizácia: TV JOJ potvrdila nasadenie X Factoru na jarnú sezónu v oficiálnej tlačovej správe. „Veľmi sa tešíme, že práve TV JOJ bude prvou televíziou na Slovensku, ktorá tento formát ponúkne svojim divákom. Zárukou veľkolepej šou bude aj režisér Jeffo Minařík, ktorý pre nás už štvrtý rok vyrába najsledovanejší formát na slovenskom trhu – Česko Slovensko má talent,“ povedal generálny riaditeľ JOJ Group František Borovský.

Čítajte aj: Marcin a Vajda tvárami JOJ! Aké projekty dostanú?

Čítať viac...
Nahor