Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Viete prví: Markíza sa chce skutočne pustiť do kontroverznej šou s hypnózou, pripravuje ju pre rok 2018!

Televízia chce v budúcom roku uviesť nový formát na poli súťažno-zábavných večerných šou, siahnuť by mala po dostupnej novinke.

Hypnóza ľudí v prime-time by už čoskoro mohla doraziť aj na Slovensko. Na kontroverzný formát You’re Back In the Room, ktorý v roku 2015 vyvolal rozporuplné reakcie v domácej Veľkej Británii, sa zamerala televízna skupina CME, ktorá ho stihla s úspechom uviesť v Slovinsku a prísť by mal aj k nám.

Markíza totiž podľa informácií z prostredia Záhorskej Bystrice mala dať formátu, ktorý má už dlhšie zakúpený, zelenú. Aktuálne by sa mala pripravovať na jeho realizáciu a vo vysielaní by s ním mala rátať v budúcom roku. Podľa prvých správ by sa tak mohlo stať aj na jar 2018.

Túto jar šou pod názvom Hipnoza: Dobra zabava vysielala slovinská POP TV patriaca pod CME. Bežala v nedeľu večer ako hlavný program, pri štarte v komerčnej cieľovke 18 – 54 prekročila, ako informovalo Medialne.sk, podiel na trhu až 50 %. Súťažiaci v každom vydaní hrali o 8 000 eur. Na jeseň šou vystriedala štvrtá séria Tvoja tvár znie povedome.

Markíza sa na realizáciu novinky, ktorá môže byť hlavnou šou sezóny, pripravuje potichu. Tento týždeň realizuje kasting na súťažiacich, ktorých nehľadala verejnou výzvou formou televíznych spotov, ako pri iných formátoch. Vyberala ich, podľa všetkého, prostredníctvom svojich databáz. Náš pravidelný čitateľ nás navyše upozornil na rýchlu internetovú výzvu cez sociálnu sieť, kde Markíza hľadala posledných ľudí, ktorí si chcú vyskúšať hypnózu.

V štúdiovej šou You’re Back In the Room sú súťažiaci uvádzaní do stavu hypnózy, v ktorom majú plniť rôzne, často bizarné úlohy. Kritici programu neveria, že sú súťažiaci skutočne zhypnotizovaní a obviňujú televíziu z najatých “hercov”. Tá tieto tvrdenia odmieta. Kontroverzný program vyvolal nielen kritiku ale aj veľkú zvedavosť a na rôznych trhoch dosahoval minimálne istý čas rekordnú sledovanosť. Formát You’re Back in the Room sa objavil aj v Amerike, Austrálii, Francúzsku či na Novom Zélande.

Austrálska verzia – zhypnotizovaná žena hádzala po publiku kúsky pizze (vo videu aj proces uvedenia do stavu hypnózy)

Čítať viac...
Nahor