Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Markíza s Kukučkou stratila trpezlivosť! Vieme, čo seriál čaká

Líder po vyčkávaní urobil rozhodnutie.

Markíza prichádza o silné seriálové okná. Kým ešte pred rokom sa mohla spoľahnúť na istoty o 18-tej aj 20:30, dnes sú to najslabšie miesta v jej štruktúre. Podvečerná seriálová novinka Kukučka sa po vyvrcholení Chlapi neplačú stala veľkou prioritou televízie, keď ju potrebovala naplno rozbehnúť a ťažiť z nej aj v ďalších sezónach. V televízii sa okamžite plánovala druhá séria, no jej prípravy po prvých číslach Kukučky zamrzli.

V súčasnosti to už platí o celom seriáli. Podľa našich informácií z prostredia Markízy totiž televízia vzdala čakanie na zvrat a výrobu ďalších častí zastavila. Zároveň mala rozhodnúť, že túto jeseň už ani nevyrobí plánovaný počet epizód a prvú sériu tak ukončí predčasne. Oficiálne rozhodnutie o zrušení seriálu nepadlo.

Markíza ponecháva Kukučku stále v jej pôvodnom čase. V accesse ju chce vysielať aj naďalej a to napriek tomu, že seriál dosahuje hlboko podpriemerné výkony, ktoré lídrovi ubližujú aj v prime-time. Slabý nábeh neprospieva Televíznym novinám, ktoré minulý týždeň zažili jeden z najväčších neúspechov, keď v celom týždni prehrali s Novinami Joj.

Narýchlo by mohla televízia vymeniť Kukučku za Rodinné prípady, ktoré by ju vedeli vytiahnuť z blízkosti troch ratingov nad štyri. Televízia musí ešte intenzívnejšie riešiť najbližšiu jar, kedy, ako sme už spomenuli, plánovala pokračovať s Kukučkou. Už pre túto jeseň sa skloňoval presun Búrlivého vína na 18-tu, ktorý je dnes ešte aktuálnejší. Seriál totiž po ôsmej večer nefunguje a televízia takéto výkony nebude môcť dlhodobo akceptovať. Riaditeľ Markízy, Matthias Settele, ale chce s Búrlivým vínom pokračovať aj na budúcu jar.

Neúspech Kukučky komplikuje situáciu televízii s hercami. Do seriálu totiž dotiahla množstvo tvárí, ktoré si tak poistila pre seba. Za veľkých negatívnych reakcií doň napríklad presunula Mila Kráľa z Búrlivého vína. Nepomohla tým novinke a zároveň ublížila vínnej ságe. V nej však jeho postavu nechala definitívne zomrieť pádom z rebríka. Kukučku si ako svoj nový domov vybral aj Roman Luknár, ktorý dlhé roky hrával v projektoch Joj. Zmena prostredia mu v tomto prípade nevyšla.

Už v poradí druhom seriálovom prepadáku hrá jednu z hlavných úloh Alexander Bárta, keď minulý rok podobne neslávne skončili Doktori. Televízia ponúkla hercovi exkluzívnu zmluvu po tom, čo ho pretiahla k sebe z Paneláku a nechcela, aby sa v dennom seriáli Joj mohol objaviť čo i len epizódne. Herec tak vďaka tomu dostáva neustále nové úlohy, najprv v Horúcej krvi, neskôr v úspešnom Chlapi neplačú a v spomínaných Doktoroch a Kukučke.

Čítať viac...
Nahor