Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Schyľuje sa k bitke nových seriálov, Markíza chce proti Joj vytasiť obe obdobné novinky! Vieme, kedy

Exkluzívne: Schyľuje sa k bitke nových seriálov, Markíza chce proti Joj vytasiť obe obdobné novinky! Vieme, kedy

Na televíznom trhu sa schyľuje ku kurióznej situácii.

Televízny súboj sa postupom týždňov priostruje. Kým verejnoprávna Jednotka vytiahla všetky hlavné jarné projekty okamžite skraja roka, vďaka čomu od piatka do nedele aktuálne zaznamenáva jedno večerné víťazstvo za druhým, Markíza a Joj tradične hlavné projekty dávkujú a nasadzujú postupne. Rozdiel v taktike televízií tvorí najmä športový program, ktorý začne na Jednotke spoločne s Dvojkou dominovať od mája vďaka hokejovým Majstrovstvám sveta a následne futbalovému európskemu šampionátu.

Ako sme vás už informovali, Joj začína s programovými posilami už od tohto mesiaca. Okrem návratu relácie V siedmom nebi na nedele okamžite zmenila nastavenie sobotného prime-time, kde miesto zábavných programov bude zaraďovať hlavné sezónne filmové premiéry a na piatky od 14. februára plánuje nasadenie nového seriálu Bola raz jedna škola. Markíza má aktuálne zastabilizovaný program, ktorý však postupne dostane novú podobu. Najskôr v nedele skončí s filmami, keď od 16. februára plánuje nasadenie novej federálnej série Superstar, zároveň čoskoro skončia kratšie projekty Svadba na prvý pohľad a české časti Utajeného šéfa a pribudnú nové aj zabehnuté seriály.

Ako prví sme informovali, že Markíza už na jar chystá nasadenie nového rodinno-komediálneho seriálu Pán profesor, ktorý Markíza začala pripravovať po ohlásenej novinke Bola raz jedna škola. Tú nakoniec Joj stihne spustiť skôr, no len o pár dní.

Markíza od začiatku marca počíta s návratom sitkomu Susedia, ktorému budú klasicky patriť pondelňajšie večery. Práve na tento večer plánuje televízia vytiahnuť aj nový seriál Pán profesor, ktorý má nájsť vysielací čas po Susedoch o 21:30. Markíza tak nadviaže na svoje kroky z predošlých jarných sezón, keď k Susedom nasadzovala dve série komediálnej dvojičky Kuchyňa. Seriál Pán profesor, v ktorom hlavnú úlohu stvárňuje Tomáš Maštalír, by mohla odštartovať už v pondelok 2. marca.

Televízia zároveň pre tento rok ohlásila aj prípravu nového emotívneho seriálu známeho pod názvom Klub červených náramkov, ktorý uvedie pod názvom Červené pásky, pričom ho spoločne so seriálom Pán profesor plánuje podľa našich informácií taktiež nasadiť už v tejto jarnej sezóne. Zaujímavosťou je, že aj v tomto prípade ide o sériu, na ktorej začala Markíza pracovať v reakcii na konkurenčnú novinku, tentoraz seriál Jenny, ktorý by sa taktiež mohol objaviť v jarnej sezóne.

Už čoskoro by tak mohlo dôjsť ku skutočne kurióznej situácii. Do vysielania by sa totiž v rovnakom čase mohli dostať ako dva nové seriály jednej televízie a zároveň aj obidva seriály druhej stanice, ktorá ich pripravila v reakcii na nich. V takomto počte zatiaľ k „vybíjaniu“ formátov nedošlo. V minulosti sme boli svedkami, keď Nova a Markíza pripravili v rekcii na štart šou Česko Slovensko má talent v roku 2010 vlastnú talentovú šou Talentmania, Joj v roku 2016 skúsila neúspešne na popularitu Farmy nadviazať vlastným formátom Návštevníci či, naopak, úspešne rok pred tým oslabiť Búrlivé víno vlastným obdobným seriálom Divoké kone. Vyše rok dozadu Markíza na realizáciu novej šou Joj S pravdou von zas zareagovala spustením svojej licencovanej šou Klamal by som ti?, obe skončili sklamaním.

Seriál Červené pásky by, narozdiel od seriálu Pán profesor, mohol stihnúť štart ešte pred seriálom Joj, čím by sa Markíza mohla dostať do konkurenčnej výhody, ktorú mohla aj realizáciou obdobného formátu zamýšľať. Podľa našich informácií by Červené pásky mohli od marca zabrať utorňajšie večery, kde sa Markíze čoskoro minú epizódy Utajeného šéfa. Logicky by tak nadviazala aj na slot dramatického seriálu Sestričky, ktoré úspech našli práve v utorňajšie večery.

Do programu sa postupne zároveň vráti komediálny seriál Horná Dolná, ktorému opäť budú patriť štvrtkové večery. Joj pre túto chvíľu ostáva od utorka do štvrtka verná seriálu Nový život, ktorý sa jej zastabilizoval priemerne na ratingoch okolo 7,5 %, čím si televízia vylepšila priemernú pozíciu v tieto dni z predošlých sezón o jeden až dva ratingy. Problémom Joj ostáva najmä druhé večerné pásmo práve v tieto tri dni, kde býva pravidelne podpriemerná. Paradoxne najlepšie jej v tomto roku zatiaľ, mimo štartu Beverly Hills, hráva štvrtková politická diskusia Na hrane, ktorá sa začala hýbať okolo 14 – 15 podielových bodov, v celkovom publiku sa už ťahá ku prime-time priemerom stanice.

Čítať viac...
Nahor