Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Markíza nakrúca nový dosiaľ neznámy seriál! Vráti sa do nemocničného prostredia, poznáme prvé detaily

Televízia pripravuje ďalšiu dramatickú seriálovú novinku zameranú na ženské publikum.

Televízie už z veľkej časti odhalili svoje jesenné karty, no nasadenie niektorých projektov si môžu ešte stále nechávať pre seba. Medzi takéto novinky môže patriť aj pripravovaný seriál Markízy, do ktorého výroby sa už pustila.

Ide o novú dramatickú sériu, ktorú televízia dosiaľ nepredstavila. Ponesie názov Sestričky, pričom by zacielením mohla nadviazať na jarnú dramatickú sériu Milenky. Podobné totiž majú ako ženské hrdinky, tak fakt, že vychádzajú zo zahraničného originálu. Kým Milenky našli pôvod v britskom seriáli Mistresses, Sestričkám má ako predloha slúžiť škandinávska séria.

Markíza mala siahnuť po námete fínskeho seriálu Syke, ktorý sa na obrazovky stanice Yle TV2 dostal v roku 2014. Dočkal sa celkovo štyroch sérií a 40 epizód. Aktuálne je v pláne už piata séria.

Seriál Syke sa odohráva v prostredí nemocnice na traumatologickom oddelení na pohotovosti. Hlavné hrdinky stvárňujú štyri sestričky Lena, Iina, Tiina a Leena. Séria je spojením drámy, napínavých a neraz ťažkých prípadov z pohotovosti a milostných liniek a súkromia hlavných hrdiniek či ich kolegov. Seriál sa v roku 2016, teda ešte v čase, kedy bežal na obrazovke, dočkal aj švédskeho remake-u pod názvom Syrror. Na obrazovke stanice TV4 vytrval do druhej série.

Markíza by mohla mať seriál Sestričky pripravený už čoskoro, aktívne ho totiž v tomto období nakrúca. Samotný názov si ako ochrannú známku poistila na Úrade priemyselného vlastníctva (ÚPV) už pred časom.

Zaujímavosťou je, že Markíza už seriál s názvom Sestričky mala na stole pred 10 rokmi. Vtedy však šlo o rozpracovaný sitkom Andyho Krausa, ktorý sa nakoniec realizácie nikdy nedočkal. Kraus ponúkol Markíze seriál v roku 2008, kedy pre Joj prvý rok vyrábal jej úspešný seriál Panelák. Ochrannú známku na seriál s názvom Sestričky si nakoniec v rovnakom roku nechala zapísať produkčná spoločnosť Továreň, ktorá vyrábala aj spomínaný Panelák. Značku vlastní doteraz. Ochranná známka Sestričky, ktorú si nechala v máji tohto roka aj vizuálom loga zapísať Markíza, je stále v konaní.

Sestričky – prvé logo seriálu (zaregistrované logo na ÚPV, koláž)

Markíza sa v prípade novinky Sestričky vráti k seriálovým projektom odohrávajúcim sa v nemocničnom prostredí. V ich vysielaní má dlhú tradíciu, v posledných rokoch od nich však pre pokles diváckeho záujmu o podobné projekty upustila. V Česku podobné projekty bežia dodnes. Najdlhšie vysielaným seriálom Markízy bola Ordinácia v ružovej záhrade, veľký priestor dostalo prostredie nemocnice napríklad aj v Búrlivom víne, čo je prakticky klasikou pri denných seriáloch. Posledne z tohto žánru skúšala Markíza etablovať výpravnejší dramatický seriál Doktori, ktorý však skončil fiaskom.

Čítať viac...
Nahor