Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Markíza môže chystať novinku do accessu, nakrúca novú štúdiovú talkshow s inscenovanými príbehmi!

Televízia pripravuje vlastnú reláciu z kategórie Súdnej siene.

Aj Markíza bude mať vlastnú štúdiovú šou, v ktorej zinscenuje vyostrené medziľudské vzťahy. Kým Joj už deväť rokov vysiela vlastný formát Súdna sieň, ktorý sa v susednom Česku dočkal už množstva adaptácií, tentoraz by mala inšpirácia prísť z Česka na Slovensko.

Markíza podľa prvých informácií siahla po novom žánri, ktorý u našich susedov ovládol v ostatných mesiacoch program Barrandova. Ide o formáty Nebezpečné vzťahy a Aféry, ktoré formou štúdiovej talkshow riešia vyhrotené vzťahy medzi ľuďmi. Hlavnou črtou sú hádky, kontroverzné príbehy, živé publikum a najmä fakt, že relácie sú zinscenované. Rozhádaných členov rodín, partnerov, kolegov z práce či susedov stvárňujú neherci, podľa pokynov režiséra reaguje aj samotné publikum, ktoré sa do talkshow zapája aktívne.

Inscenovanú štúdiovú šou pritom chystá aj Markíza. Na Úrade priemyselného vlastníctva si nechala zaregistrovať známku Nebezpečné vzťahy, ktorá napovedá, že sa púšťa do realizácie priamo formátu známeho z Barrandova. Televízia už novinku podľa našich informácií aj nakrúca, na komparz do novej relácie nás upozornil aj čitateľ Michal.

Nebezpečné vzťahy sa môžu stať novým formátom, s ktorým Markíza vyrukuje do dôležitého accessu, a teda na 18. hodinu. Túto jar celú obsadila Rodinnými prípadmi, ktoré sú však podľa všetkého nákladnejšie a zároveň náročnejšie na prípravu. Markíza ich musela vytiahnuť po tom, čo jej neuspelo Koleso šťastia, s ktorým v accesse stabilne rátala. Televízia tak naďalej hľadá formát, ktorým by v ďalších sezónach vyplnila kľúčový slot.

Nebezpečné vzťahy na nás číhajú na každom kroku, či už ide o vzťahy v zápornom slova zmysle, ako aj v tom kladnom. Ľudia môžu mať krásne vzťahy, do ktorých však môžu vstúpiť neprajníci. Alebo keď ide tzv. do tuhého, ľudia sa môžu hádať, či už doma alebo v práci, a v tej chvíli sa takýto vzťah stáva nebezpečným.

Nový program TV Barrandov tak teda nie je iba o vzťahoch medzi partnermi, ale o vzťahoch všeobecne, o vzťahoch, do ktorých sa človek denne dostáva a musí ich riešiť. Samotná talk show v prostredí českých televízií v tomto kontexte zatiaľ nemá obdobu, pretože v ňom budú skutočné ľudské príbehy, emócie a konfrontácie, ktoré navyše podporí publikum v sále.
anotácia k Nebezpečným vzťahom na Barrandove

Čítať viac...
Nahor