Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

EXKLUZÍVNE: Markíza chystá tajný seriálový ťahák, nakrúti slovenského Komisára Rexa!

Televízia sa pripravuje na ďalší veľký televízny projekt, ktorým výrazne navyšuje investície oproti predošlým rokom.

Legendárny rakúsky seriál, ktorý sa spolu s novšími časťami v talianskej koprodukcii dočkal až 18 sérií a vyše 200 častí, príde na Slovensko v novej podobe. Kriminálka Komisár Rex, ktorú prakticky bez prestávky otáča Markíza vo svojom vysielaní už vyše 20 rokov, dostane slovenskú verziu.

Markíza podľa našich informácií pripravuje lokalizovanú adaptáciu jednej z najväčších televíznych stálic. Televízia ráta s nakrútením vlastnej podoby Komisára Rexa, ktorá by mala vychádzať z rakúskeho originálu. Televízia by sa mala pri slovenskom Komisárovi Rexovi odraziť od rakúskych scenárov a zasadiť ich do slovenského prostredia a modernejšej podoby.

Televízia sa už pritom má naplno pripravovať na nakrúcanie, ktoré stihne spustiť v najbližšom čase. Do už tak dosiaľ najviac nabitého zoznamu projektov, ktoré aktuálne vyrába či sa chystá s ich nasadením, tak pribudne ďalšia veľká novinka.

Markíza aj týmto projektom, s ktorým bude chcieť ísť na istotu a zlomiť sériu seriálových prepadákov, potvrdzuje aktuálne výrazné navyšovanie investícií do programu. Televízia už v posledných mesiacoch začala vyrábať viac pôvodnej tvorby ako v minulosti, pričom po katastrofálnom nástupe do roku 2017 s novými projektami podniká frontálny útok.

Iba na jeseň chce Markíza nasadiť hneď tri veľké šou, keď okrem novej série Let´s Dance či veľkého highlightu Extrémne premeny Slovensko uvedie aj nové slovenské časti Pevnosti Boyard. Do toho bude s ďalšou sériou pokračovať Farma, nové časti ponúkne Horná Dolná, Kredenc, očakáva sa aj Chart Show či Dobre vedieť. Zo seriálov je na tento rok stále ohlásená Kuchyňa či Detektív Dušo, do toho Markíza prichádza s výrobou slovenského Komisára Rexa.

Markíza sa bude mimoriadnym množstvom pôvodnej tvorby pokúšať zlomiť negatívny trend sledovanosti. Len v apríli, kedy už dosiahla kompenzáciu menšej penetrácie DVB-T v peoplemetrovom paneli, stabilizovala celodenné výkony na pozícii lídra a mala rozbehnuté všetky hlavné projekty sezóny, stratila medziročne pätinu divákov, v prime-time klesla o 5,5 podielového bodu. Televízia aktuálne investuje najviac v histórii, otázkou ostáva, či takýto objem dokáže zaplatiť malý slovenský trh.

Komisár Rex sa okrem veľkého balíka originálnych častí dočkal niekoľkých sérií, ktoré z neho vychádzali či sa ním inšpirovali. Patrí medzi ne aj ruský spin-off Mukhtar, ktorý beží dodnes a ponúkol už takmer neuveriteľných 900 epizód. Poľský spin-off Komisár Alex zas stihol odvysielať vyše 110 častí.

Čítať viac...
Nahor