Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Exkluzívne

Exkluzívne: Markíza a Nova riešia problém, nemajú moderátora Superstar! Pyco do novej série nepôjde

Superstar čaká veľká zmena nielen v porotcovskom paneli, ale pravdepodobne aj na moderátorskom poste.

Už o vyše mesiac by sa na obrazovky Markízy a Novy mala vrátiť najúspešnejšia talentová šou v oboch krajinách, spevácka súťaž Superstar. Televízie už oficiálne predstavili zloženie novej poroty, ktorá má tento rok až troch nováčikov, no záhadou naďalej ostáva meno moderátora.

Ticho okolo moderátora piatej federálnej Superstar nie je žiadnou náhodou. Kým porotu televízie predstavili, nakoľko sa už pustili do výroby kastingových dielov, v prípade moderátorského postu majú stále nejasno.

Práve pre Superstar sa v roku 2015 z Joj vrátil do Markízy Martin „Pyco“ Rausch. Pre televíziu to bola silná akvizícia, nakoľko predošlý ročník speváckej šou skončil po moderátorskej stránke absolútnou katastrofou. Televízie sa rozhodli pre „refresh“ šou a na kľúčové moderátorské posty obsadili dvojicu Roman Juraško a Zora Kepková. Markíza a Nova sa vtedy museli vysporiadať s neúčasťou ako Pyca, ktorý bol v tom čase v Joj, tak Adely Banášovej, ktorá ďalší ročník odmietla. Teraz sa história opakuje. 

Podľa našich informácií televízie v novej sérii nemôžu rátať s účasťou Martina „Pyca“ Rauscha. Ten podľa zákulisných informácií po tom, čo pre Markízu odmoderoval v jednej šnúre Superstar a tri ročníky Tvoja tvár znie povedome, moderovanie novej Superstar odmietol. Televízie taktiež podľa zákulisných zdrojov nemôžu rátať ani s Adelou Vinczeovou, ktorá sa sústreďuje na moderovanie Chart Show či divadelnej talkshow Trochu inak.

V novej Superstar sa teda rovnako ako v roku 2013, zdá sa, neobjaví ani jedna z hlavných moderátorských tvárí, ktoré sú so speváckou šou na Slovensku úzko späté. Práve Adela a Pyco odmoderovali spoločne tri ročníky Slovensko hľadá Superstar.

Dosiaľ posledný ročník Superstar prešiel v roku 2015 výraznou zmenou. Týkala sa aj postu moderátora, keď televízie zrušili moderátorskú dvojicu a angažovali len Pyca. Jeho úloha sa v kastingových dieloch značne oklieštila a moderátorských výstupov mal málo. Až na živé kolá sa televízie vrátili k moderátorskej dvojici a Pycovi pridali kolegyňu Jitku Nováčkovú, ktorá však svoju úlohu vôbec nezvládla a pre moderátora bola skôr príťažou ako pomocou.

Televízie v roku 2015 predstavili celkovo novú generáciu Superstar. Napodobnili výpravný nemecký model, do popredia sa dostali príbehy súťažiacich, vyraďovacie fázy prebiehali v exteriéroch. Pribudla tiež aplikácia, prostredníctvom ktorej mohli diváci rozhodovať o osude súťažiacich. Šou navyše sprevádzal už len jeden moderátor, k Pycovi až v živých kolách pribudla česká kolegyňa Jitka Nováčková. Jej účinkovanie však dopadlo katastrofou.

Čítať viac...
Nahor