Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Markíza a Nova menia termín štartu Hlasu! (+ prvé zábery zo šou)

Markíza s Novou predsa len neodštartujú svoju spevácku šou 12. marca. Televízia už zmenu nasadenia šou potvrdila.

AKTUALIZÁCIA: Televízia Markíza už oficiálne potvrdila našu exkluzívnu informáciu ohľadom štartu speváckej šou Hlas. Tá sa do vysielania dostane už o týždeň skôr a tak sa veľmi netradične ťažiskový formát zaraďuje do štruktúry programovou zmenou. „Hlas Česko Slovenska sa znovu vráti na obrazovky televízie Markíza už v stredu 5. marca 2014 o 20:30!“ potvrdila informáciu MediaBoom.sk Markíza v tlačovej správe. Tá mala na najbližšiu stredu naplánovanú dvojičku Búrlivé víno a Rodinné prípady, absenciu seriálov by mala televízia vynahradiť v piatkovom programe.

Pôvodná správa

Pôvodný termín štartu najnákladnejšieho projektu Markízy a Novy pre túto jar, Hlas, neplatí. Napriek tomu, že podľa programových plánov Novy aj Markízy je úvodná epizóda druhej série šou naplánovaná na stredu 12. marca, podľa našich informácií sa predsa len televízie pokúsia odštartovať svoju šou skôr ako konkurencia.

Podľa informácií portálu MediaBoom.sk by Markíza a Nova mali svoju spevácku šou odštartovať neštandardne programovou zmenou a v programe by sa mala objaviť už o týždeň skôr, v stredu 5. marca. V Markíze aj Nove bol dátum 12. marec favorit, no po tom, čo Joj s Primou ohlásili štart X Factoru na nedeľu 9. marca, začalo sa hľadať riešenie, ako Hlas odštartovať skôr. Presun pomôže aj výkonu prvej časti, na stredu 12. marca je totiž naplánovaný lukratívny prenos Ligy majstrov medzi FC Barcelona – Manchester City. Zmenou sa tak atraktívnemu duelu dôležitá úvodná epizóda Hlasu vyhne.

Markíza už začala šou propagovať aj v Televíznych novinách, kde napríklad včera (streda, 26. február) televízia odvysielala reportáž, v ktorej vystupovala porota Hlasu.  Napriek tomu, že televízie zaradili do programu štart šou na 12. marca, doteraz v upútavkách tento dátum nepromovali. Potvrdzujú tak prvotné informácie, že dátum v televíziách neustále prehodnocovali.

Či bude aj konkurencia reagovať na programovú zmenu Markízy a Novy zatiaľ známe nie je. Joj plánuje v stredu 5. marca vysielať svoj seriál Panelák a premiérovú epizódu seriálu Kosti, RTVS, Plus i Dajto ponúknu filmový titul, Doma tradične seriály.

Doplnené: Televízie spolu s potvrdením dátumu štartu pustili do vysielania ďalšiu upútavku, ktorá je po prvá raz postavená na záberoch priamo zo šou. V upútavke sa zároveň po prvý raz objavujú aj moderátori Hlasu Leoš Mareš a Tina. Pozrite si ju.

Čítať viac...
Nahor