Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Joj to v lete skúsi s českým seriálovým hitom! Ak uspeje, môže s ním pokračovať na jeseň

Jedným z hlavných produktov Joj v lete bude seriál, ktorý pred rokom zaznamenal v Česku výrazný úspech.

Joj v lete otestuje, kde je hranica medzi českou tvorbou, ktorú slovenský divák príjme a ktorú už nie. Na letné večery totiž plánuje nasadiť rodinno-komediálny seriál z prostredia Moravy, Vinári. Práve Morava je Slovákom blízka a to najmä pre svoj humor. V seriál však prevláda rodinný charakter, nejde tak primárne o komediálny seriál. Joj ním však môže zažehnať hlad divákov v letných mesiacoch po lokálnejšom produkte z prostredia dediny a prírody či rovno viníc s humornými prvkami.

Vinárov a ich prvú sériu dokáže Joj odvysielať v priebehu leta. Podľa prvých neoficiálnych plánov chce seriál nasadiť raz do týždňa v pondelky v dvoch častiach za sebou. K dispozícii má pri tom celkovo 16 častí, čo jej akurát vyjde ku koncu leta.

Ak sa Joj stávka na Vinárov podarí, môže získať bonus. Nakoľko seriál na domovskej Prime zaznamenal s prvou sériou počas minuloročnej jesene výrazný úspech, keď sa pravidelne hýbal okolo milióna divákov, česká komerčná dvojka nemala prečo váhať a priniesť chce túto jeseň druhú sériu. O tom, že sa tak skutočne stane, sme vás informovali ešte v apríli. Joj by tak v prípade úspechu Vinárov na slovenskom trhu mohla plynule nadviazať druhou čerstvou sériou. Dialo sa tak už aj minulý rok pri seriáli Českej televízie Neviditeľní, ktorý vysielali dokonca súčasne.

vinari

O seriáli Vinári
Pracovne vyťažená manažérka Kateřina prichádza aj so svojimi dospievajúcimi deťmi na južnú Moravu do rodnej vinárskej dediny menom Křetince, aby tu oslávila otcove narodeniny. Zhodou okolností sa stane, že tu nakoniec aj s deťmi strávi celé letné prázdniny, postupne sa zoznámi s miestnym prostredím, toľko vzdialeným od ruchu a zhonu veľkomesta. Jej syn „Buddy“, spočiatku vystupujúci ako pražský frajer, nájde záľubu v dcére konkurenčného vinára Vlčka a postupne aj v samotnej výrobe vína. Dcéra Petra sťažka odoláva dvoreniu dedovho pomocníka Michala a sama Kateřina v sebe nachádza pochopenie pre otcovho vinárskeho konkurenta Vlčka.

Čítať viac...
Nahor