Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Joj pripravuje unikátny historický krimiseriál, v hlavnej úlohe Koleník!

Televízia vyvíja seriálovú novinku, aká sa na slovenskej obrazovke ešte neobjavila.

Joj sa chce po čase dostať späť na koľaj lídra v seriálovej tvorbe a tak vo svojom zázemí začína čoraz viac pracovať s odvážnejšími námetmi. Pred časom spustila novinku, v ktorej sa pokúša na televíznej obrazovke etablovať postavičku z internetu, na jar vyrukuje so seriálom, ktorý sa bude odohrávať netradične v prostredí zoo a pracuje tiež na novinke, v ktorej sa pustí do nemálo náročnej výzvy.

Podľa našich informácií totiž chce realizovať dobový seriál, pri ktorom si dáva značne vysoké ciele. Vrátiť by sa v ňom mala späť na koniec devätnásteho storočia, pričom chce ponúknuť dobové kulisy, dodržať vtedajšie reálie aj atmosféru. Potešiť by mala aj divákov, ktorí sa o históriu zaujímajú a tak nepresnosti rozpoznajú. Seriál posadí do prostredia kaštieľa Betliar a jeho okolia a zakomponuje doň výrazne kriminálnu zápletku.

Hlavným hrdinom príbehu sa stane dlhoročná herecká tvár Joj, Ján Koleník. Stvárni postavu detektíva. Televízia herca obsadzuje do svojich seriálov pravidelne od skončenia Paneláku – menšiu rolu dostal v Divokých koňoch, hlavnú postavu stvárni v novinke ZOO. Koleník sa pritom v priebehu krátkeho času stane súčasťou obdobne netradičného projektu, keď len minulý rok šiel na trh s taktiež dobovým seriálom První republika Českej televízie. I tam bol súčasťou kriminálnej zápletky.

Nový historický krimiseriál dostal podľa našich informácií pracovný názov 1890. Celkovo by mal mať 13 častí. Tvorcovia chcú dať v nevšednom výpravnom projekte dôraz aj na psychológiu postáv, prekvapivé momenty, napätie ale aj humor. Do deja zakomponujú kriminálne príbehy inšpirované skutočnými udalosťami a tiež sériového vraha.

Foto: ČT

Čítať viac...
Nahor