Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Joj pripravuje novú večernú game show, poznáme jej názov! Vrátiť sa má známy formát

Večerné game show aktuálne na televíznej obrazovke absentujú, ako prvá by sa k nim mohla vrátiť Joj.

Veľké súťažné formáty, v ktorých bojovali súťažiaci z radov bežných divákov o finančné či vecné výhry, patrili kedysi k stabilným a populárnym programom na slovenských obrazovkách. Svoj boom zažili najmä na prelome milénií, no v ostatnom období sa z vysielania televízií vytratili. Vo svete majú napriek tomu svoju veľkú popularitu a už v blízkej budúcnosti by sa aj na Slovensku mali objaviť hneď dva formáty z tohto žánru.

Jeden má v zálohe Markíza, pričom ide o kontroverznú novinku, ktorá sa u nás dosiaľ neobjavila. Ako je už známe, televízia zakúpila licenciu na kontroverznú game show You’re Back In the Room uvedenej v roku 2015. Štúdiová šou je postavená na zhypnotizovaní súťažiacich, ktorí následne plnia rôzne bizarné úlohy. Neraz ide o príkazy, resp. zadania, ktoré by v „normálnom“ stave nevykonali. Súťažiaci plnením úloh bojujú o finančnú výhru. Šou vyvolala množstvo kontroverzných reakcií a pochybností ohľadom skutočného stavu hypnózy.

Markíza zatiaľ žiadne detaily ohľadom prípadného produkovania tejto šou neodhalila. Aj v tomto prípade ide o formát, ktorý sa už objavil v rámci skupiny CME aj na inom trhu, túto jar šou pod názvom Hipnoza: Dobra zabava vysielala slovinská POP TV. Bežala v nedeľu večer, na jeseň ju vystriedala štvrtá séria slovinskej verzie Tvoja tvár znie povedome. Formát You’re Back in the Room sa objavil aj v Amerike, Austrálii, Francúzsku či na Novom Zélande.

Aj Joj má podľa našich informácií v hľadáčiku game show. Podľa viacerých informácií by mala siahnuť po formáte, ktorý je zo slovenských obrazoviek už známy, keď by mala využiť licenciu na šou Deal or No DealVlastnú verziu formátu vysielala v rokoch 2005 a 2006 Slovenská televízia pod názvom Ruku na to!, Moderátorom bol Peter Novák alias Šarkan. Šou v roku 2007 a 2008 pod názvom Ber nebo neber vysielala aj Prima.

Korene šou Deal or No Deal siahajú do roku 2000, vo viacerých krajinách beží aj dnes. Ide o večerný formát známy otváraním kufríkov, na ktorých je postavená celá šou. Pravidlá a priebeh relácie sa líšia v závislosti od lokálnej verzie. Formát predáva spoločnosť Endemol.

Joj by s novinkou mala rátať ako s väčším súťažným formátom do večerného programu. Niesť by mala názov Veľký balík, ktorý si už televízia nechala zaregistrovať na Úrade priemyselného vlastníctva. Narozdiel od spomínanej šou Markízy, Joj by už mala s výrobou Veľkého balíka rátať a postupne sa pripravovať na nakrúcanie. Kedy sa šou vo vysielaní objaví, je otázne, stane sa tak podľa všetkého budúci rok.

Čítať viac...
Nahor