Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

EXKLUZÍVNE: Joj bude mať po ôsmich rokoch nové logo! Zbaví sa štvorca, pozrite sa (foto)

Televízna dvojka pripravuje počas tejto jesene rebrand celej skupiny.

Joj pre túto jeseň nechystá len zmenu staničnej grafiky. Podľa zákulisných informácií dostane ešte tento rok celá televízna skupina Joj Group novú identitu, ktorej súčasťou má byť aj nové logo televízie. Podarilo sa nám získať ukážku.

Joj od svojho štartu v roku 2002 používa ako svoju základnú identifikačnú značku špirálu. Najprv bola po vzore TV Nova, z ktorej pôvodná identita Joj vzišla, osadená do nápisu „JOJ“, v roku 2007 ju televízia vyňala a začala s ňou pracovať samostatne v červenom štvorci. Prebehla pritom zároveň menej značná úprava línie špirály. Vo väčšej miere k nej dôjde až pri súčasnej zmene.

Joj sa chce po rokoch oslobodiť od ohraničeného priestoru štvorca. Logo má po novom tvoriť už len samotná špirála, čo si podľa všetkého popri snahe o modernizáciu vyžiadalo jej zatiaľ najvýraznejšiu úpravu. Televízia ale narozdiel od Novy neopustí zaužívanú podobu špirály, len upravuje jej tvar a pridá tieňovanie.

Nové logo TV JOJ
logo tv joj 2015

Súčasné logo vo štvorci využíva televízna dvojka približne osem a pol roka. Ešte v čase jeho vzniku, v roku 2007, sa upravovala jeho podoba do plastickej verzie. Joj špirálu do štvorca vložila ešte pred oficiálnou zmenou loga, a to na jeseň 2006 v novom staničnom idente. Ukážku nájdete nižšie. Podobu loga nakoniec definitívne vymenila na narodeniny 2. marca 2007.

Ident TV JOJ – jeseň 2006

Vývoj loga TV JOJ
tv joj vyvoj loga 2002 - 2015

S novým prvkom v logu, štvorcom, sa televízia následne vyhrala vo svojich grafikách. V dosiaľ asi najvýpravnejšom a najimidžovejšom idente s Ivicou Slávikovou natáčanom v Guggenheimovom múzeum v Bilbau, vytvorila z loga kocku, s ktorou pracovala naprieč identom. Nasadený bol na jeseň 2008. V roku 2010 štvorec inšpiroval kreatívcov televízie k vytvoreniu pixelácie.

Ident TV JOJ – jeseň 2008

Ident TV JOJ – jar 2010

Čítať viac...
Nahor