Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Joj môže intenzívne pripravovať nový denný seriál! Zlákala viaceré hviezdy z niekdajších hitov

Kým pred pár rokmi ich popularita prudko padla a od denných sérií či plánov s nimi upustili všetky televízie, teraz je trend opačný.

Kukučka, Vlci aj neslávny osud niekdajšieho hitu Búrlivého vína definitívne presvedčili televízie, že dlhá éra denných seriálov v tom čase skončila. Miesto nekonečných sérií začali pripravovať presne opačne krátke seriálové projekty, vďaka ktorým sa významnejšie zmenila tvár pôvodnej slovenskej tvorby na slovenských obrazovkách.

Markíza však už dlhšie pracovala na myšlienke nového denného seriálu, ktorým by sa však odklonila od dramatického ladenia seriálov ako pri Búrlivom víne či Chlapi neplačú, a zadala prípravu novinky, ktorou by sa priblížila skôr Paneláku, čoho výsledkom boli Oteckovia. Tí sa čo do silnej výkonnosti dožívajú nateraz rovnakého úspechu ako kedysi Búrlivé víno, ktoré valcovalo vo svojom vysielacom čase pri silných nadpriemeroch štyri série. Jeho výkonnosťou otriasol až príchod Divokých koní.

Silnú históriu v denných seriáloch má ako Markíza aj Joj, ktorá po vôbec prvom dennom seriáli Panelák, ktorý zaznamenal úspech, priniesla série Divoké kone, Zoo či Vlci. Najnovšie by pritom svoj zoznam mohla rozšíriť.

Podľa prvých informácií by sa aj na Kolibe mohlo pracovať na novom dennom rodinnom seriáli, ktorý by sa na obrazovky mal dostať budúci rok. Touto dennou novinkou by mala byť čerstvo predstavená rodinná séria Nový život, ktorú Joj potvrdila v brožúre pre klientov. Dosiaľ sa seriál spomínal iba ako jeden z pripravovaných projektov bez akýchkoľvek detailov.

Televízia o tom, že by Nový život mohol byť dennou sériou nehovorí, sprezentovala ho ako nový rodinný seriál. Tieto plány by však mohol naznačovať už počet avizovaných epizód, keď nateraz televízia plánuje pripraviť hneď 40 častí, čo je na súčasné seriály vysoký nadpriemer. Z ostatných noviniek najviac častí pripravila pre Delukse – celkovo 16 epizód, ktoré jej vystačia pri týždennej periodicite na celú jeseň.

Ťahákom nového seriálu by malo byť silné obsadenie a taktiež autorský tím. Joj prednedávnom nadviazala úzku spoluprácu s českým tvorcom, Petrom Kolečkom, s ktorým ešte vlani nakrútila aktuálne vysielanú čiernu komédiu Hrobári, s ktorou sa jej zatiaľ darí dosahovať silné nadpriemery. Práve Kolečko stojí aj za novinkou Nový život ako jeden zo scenáristov. Ďalšími sú Vanda Feriancová, Alena Sabuchová, Danica Hričová, Martina Svobodová, seriál režírujú Ján Novák a Viktor Csudai.

Novinka Nový život by ako denný seriál symbolicky nadviazala na najdôležitejšiu dennú sériu v histórii Joj Panelák, a to svojím obsadením. Hlavnými hviezdami majú byť tváre, ktoré stáli pri zrode Paneláka a neskôr z neho odišli do Markízy – Alexander Bárta, ktorého Markíza vykúpila exkluzívnou zmluvou a nasadila do denného seriálu Chlapi neplačú či Helena Krajčiová a Henrieta Mičkovicová, ktoré prešli do Búrlivého vína. Zahrajú si tiež Alžbeta Stanková alebo Milo Král, ktorý do Paneláku prišiel v jeho poslednej, už neúspešnej sérii.

V seriáli Nový život si zahrajú tiež ďalšie výrazné tváre Búrlivého vína Barbora Švidraňová alebo Juraj Loj a Ján Jackuliak, ktorí absolvovali všetky jeho série. Medzi účinkujúcimi je aj Jozef Vajda alebo Max Bolf, známy ako predstaviteľ najmladšieho syna v seriáli Naši. Pre mladú tvár Joj to bude prvý pravidelný projekt od účinkovania v Našich.

Anotácia seriálu Nový život
Traja 40-roční najlepší kamaráti – hokejista Dušan a futbalisti Pavol a Lucia – sa rozhodnú ukončiť svoje dobre rozbehnuté športové kariéry, každý z iného dôvodu – kvôli rodine, zraneniu či len z túžby po zmene. Všetci traja sa ocitnú na začiatku ich nového života a musia si vybrať cestu, po ktorej sa ďalej vyberú. Seriál sleduje, ako sa traja hrdinovia vyrovnávajú s veľkými životnými zmenami, ako sa mení ich vzťah k rodine a ako si konečne užívajú všetko, čo si kvôli profesionálnemu športu odopierali.

Čítať viac...
Nahor