Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Joj Cinema už má nové logo, pozrite si ho aj vo vizualizácii!

Televízia musela pre spor s Novou zmeniť logo filmového kanála, jeho novú podobu už má hotovú.

Joj Cinema oddnes postupne nasadí nové logo. Stanicu k tomu donútil súdny spor s Novou, ktorá obvinila Joj, že okopírovala logo jej filmového kanála Nova Cinema. Súd nakoniec vydal predbežné opatrenie, pre ktoré až do uzavretia sporu musí stanica Joj svoje logo zmeniť.

Potvrdili sa pri tom informácie portálu Mediaboom.sk, že problémovou bola špirála. Tá skutočne z pôvodného loga Joj Cinema zmizla, ako je z ukážky nového logotypu vidieť, nahradilo ju slovné označenie „JOJ“ vo farebnom zaoblenom obdĺžniku. Inak televízia zachováva font aj spracovanie druhej časti názvu stanice „cinema“. Nova pri tom vo svojom vyjadrení nešpecifikovala, že jej prekáža špirála, ale fakt, že logo Joj Cinema je podľa nej zameniteľné s Nova Cinema.

Joj bude mať čo robiť, aby staré logo nahradila novým. Rozbehla totiž aj bilbordovú kampaň, odkiaľ musí taktiež špirála zmiznúť, tú napríklad využíva aj v grafickom vizuálne, jingloch či predeloch. Rozposlať ho taktiež musí klientom. Zmeny musia nastať aj na jej webových stránkach či sociálnych sieťach.

joj cinema nove logo

K téme:
Zo zákulisia boja Novy a Joj: Problémom nemá byť zavináč ale samotná Joj Cinema!
O spore s logom Joj Cinema prehovorili obe stanice, prečítajte si vyjadrenia! Čo Nove prekáža?

Čítať viac...
Nahor