Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Joj chystá už na leto policajný seriál, odštartuje skutočnými škandalóznymi prípadmi!

Televízna dvojka potichu už niekoľko mesiacov pripravuje seriál s príbehmi inšpirovanými skutočnými policajnými výjazdmi.

Markíza a Joj budú opäť raz bojovať na rovnakých frontoch. V apríli sme vás ako prví informovali, že líder k svojim hraným príbehom Rodinné a Susedské prípady plánuje pridať trojičku Policajné prípady, do ktorej sa odhodlala hľadať aj reálnych súčasných či bývalých policajtov. S policajnou témou sa však popri tom potichu pohrávala aj Joj, ktorá svoj seriál už pripravuje do vysielania.

Televízia podľa našich informácií chce ešte v lete uviesť novinku Policajti v akcii, ktorá by mala zobrazovať príbehy inšpirované reálnymi zásahmi policajtov počas ich výjazdov. Do vysielania by sa mala dostať v auguste, pričom Joj má plánovať odštartovať seriál škandalóznymi prípadmi.

Policajti v akcii by mali byť „polohraný seriál“ a zaradiť sa do série scripted reality formátov, najnovšie ich doplnil seriál Čert nikdy nespí. Prostredníctvom niektorých prípadov by mala chcieť televízia ukázať aj to, akým spôsobom sa nenechať nachytať podvodníkmi či zlodejmi. V seriáli by sa mali objavovať aj známe herecké tváre, televízia ich bude obsadzovať do všetkých postáv – či už policajtov alebo občanov, ktorí potrebujú pomoc.

Markíza začala do svojho seriálu Policajné prípady zháňať prostredníctvom výzvy reálnych policajtov už od marca. Nateraz k nemu viac informácií neposkytla. Dá sa však očakávať, že by ho mohla mať k dispozícii v prípade potreby aj na jeseň, čím by sa mohli podobné formáty stretnúť v rovnakej sezóne.

K podobnej situácii malo dôjsť v prípade prvých scripted seriálov Rodinné prípady a Rodinné záležitosti. Ako prvá ohlásila svoj projekt Joj, keď v máji 2012 zaregistrovala značku Rodinné aféry, následne na jeseň potvrdila nasadenie seriálu už s upraveným názvom Rodinné záležitosti pre jar 2013. Na túto správu zareagovala Markíza, ktorá si v októbri 2012 zaregistrovala príbuznú značku Rodinné prípady a operatívne ešte v decembri nasadila programovou zmenou pilot. Neuspel a seriál sa odložil až na jar 2014. Susedské prípady pribudli do ponuky lídra na jeseň 2015.

Čítať viac...
Nahor