Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Joj potichu vyrába novú krimi s Maštalírom a Koleníkom! Prešli zmenou imidžu (podrobnosti)

Televízia sa v dramatickej tvorbe vracia ku kriminálnemu žánru, popri 1890 pripravuje v tichosti ešte jeden projekt.

Kriminálky začínajú byť opäť v kurze. Joj ešte minulý rok ohlásila výrobu netradičného krimi 1890, v ktorom sa presunie do devätnásteho storočia do prostredia kaštieľa Betliar a okolia. Potvrdenou hlavnou tvárou seriálu je Ján Koleník. Historický krimiseriál začne televízia nakrúcať na prelome leta a jesene s očakávaným nasadením v budúcom roku. Celkovo má vzniknúť 13 častí. O seriáli vás exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk. Viac na konci článku.

Čítajte aj: Večernú kriminálku pripravuje aj Markíza, poznáme hlavnú hviezdu!

Podarilo sa nám pritom zistiť, že Joj pripravuje ešte jeden kriminálny projekt, v ktorom ráta s Jánom Koleníkom v hlavnej úlohe. Tentokrát však pôjde o klasickejšiu kriminálku. Televízii sa do nej pritom podarilo získať silnú dvojku, ktorá zaujme najmä ženského diváka. V seriáli bude vystupovať spoločne dvojica vyšetrovateľov, ktorú s Koleníkom vytvorí aktuálna tvár Markízy Tomáš Maštalír.

K téme: Kriminálka s Maštalírom a Koleníkom už má názov! Seriál bude plný akcie

Nové krimi s názvom Za sklom pre Joj natočí produkčná spoločnosť D.N.A., ktorá stojí za viacerými seriálmi televízie, okrem iného aj za sériami Dr. Ludsky či Dr. Dokonalý, v ktorých bol hlavnou hviezdou Maštalír. Televízia si podľa našich informácií dá podobne ako pri týchto krimisériách záležať na kvalite, aj po vizuálnej stránke.

Výroba novej kriminálky Koleníka a Maštalíra sa mala začať v týchto dňoch. Prinášame vám aj exkluzívne prvú fotografiu. Obaja herci pre seriál prešli zmenou imidžu, najvýraznejšie Maštalír. Ten novým výzorom zaujal prednedávnom médiá, prispôsobil ho práve novému projektu Joj. Koleník zas bude v seriáli vystupovať aj s nasprejovanými tetovaniami.

kolenik mastalir

Koleník má v poslednej dobe šťastie na krimi projekty, v Česku by sa opäť mala rozbehnúť výroba seriálu ČT První republika. V krátkom období tak bude vyrábať hneď trojicu žánrovo podobných aj keď námetovo odlišných seriálov, spoločne s tým českým aj spomínanú kriminálku s Maštalírom či 1890. Očakáva sa, že kriminálky Joj v rovnakej štruktúre nepôjdu.

O seriáli 1890
S novinkou 1890 sa chce Joj vrátiť späť na koniec devätnásteho storočia, pričom chce ponúknuť dobové kulisy, dodržať vtedajšie reálie aj atmosféru. Seriál posadí do prostredia kaštieľa Betliar a jeho okolia a zakomponuje doň výrazne kriminálnu zápletku.

Ján Koleník stvárni v novinke postavu detektíva. Tvorcovia chcú dať v nevšednom výpravnom projekte dôraz aj na psychológiu postáv, prekvapivé momenty, napätie ale aj humor. Do deja zakomponujú kriminálne príbehy inšpirované skutočnými udalosťami a tiež sériového vraha.

Titulná foto: Andrej Balco, 2015, SND – retuš

Čítať viac...
Nahor