Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

EXKLUZÍVNE: Joj čoskoro spustí dva nové kanály! Vieme podrobnosti

Joj sa dostáva do pozornosti médií správou o novom filmovom kanáli. Chystá však spustiť ešte jednu novú stanicu. Zisťovali sme viac.

Joj Group sa tento rok rozrastie o dve nové stanice. Prvou dnes už dobre známou je platená filmová stanica Joj Cinema. K dispozícii má televízia mnoho filmov, ktoré zakúpila s licenciou pay tv. Nemôže ich tak vysielať na voľne šírených staniciach. Aj preto sa v jej knižnici môžu objaviť tituly, ktoré budú mať na Joj Cinema svoju slovenskú či českú televíznu premiéru a vo vysielaní tak predstihnú aj premiéru na veľkých staniciach ako je Markíza či Nova.

Obsah stanice budú tvoriť novšie a exkluzívnejšie tituly ako vídavame na staniciach ako Filmbox, Film+, Universal Channel či AMC. Výber z knižnice filmov Joj Cinema nájdete na konci článku.

Televízia chce Joj Cinema spustiť v dohľadnom čase. Podľa našich informácií by rada nástup stanice stihla už začiatkom leta. Portál Živé.sk podľa vlastných zdrojov uvádza, že kanál začne vysielať 15. júna. Ďalej píše, že chce ponúknuť viac ako 50 premiérových titulov ročne.

Logo Joj Cinema (kliknutím zväčšíte)
joj cinema

Filmový kanál Joj ponúka, ako je už známe, slovenským aj českým operátorom. Vysielať však bude pod českou nie slovenskou licenciou. Joj Cinema tak bude podliehať českej rade a českým zákonom, tento zámer mala televízia aj so stanicami Joj a Plus. Licenciu už televízia od českej Rady dostala. Stanicu s českou licenciou však budú môcť šíriť aj slovenskí operátori tak ako v prípade aj iných staníc. Momentálne je otázne, do akých balíkov operátori stanicu zaradia.

Nakoľko bude Joj Cinema vysielať súbežne na slovenskom i českom trhu, je už jasné, v akom jazyku bude dostupná. Stanica podľa našich potvrdených informácií bude svoj obsah vysielať v češtine.

Stanica bude operátorom ponúkaná v SD aj HD kvalite. Ako už informoval portál Digizone.cz, v Česku má byť Joj Cinema operátorom dostupná v oboch kvalitách za 7,50 Kč/mesiac za diváka, čo je v prepočte 0,27 eur. Veľkým benefitom stanice, ktorým chce vzbudiť záujem operátorov aj divákov, je vysielanie filmov bez prerušenia reklamou.

tuki tv logo

Druhým pripravovaným kanálom na Kolibe je dvojička k detskému kanálu RiK, druhá detská stanica Ťuki. Tá, narozdiel od Joj Cinema, chce vysielať pod slovenskou licenciou, o jej pridelenie už Joj požiadala slovenskú Radu pre vysielanie a retransmisiu (RVR). „MAC TV, s.r.o. požiadala o pridelenie licencie na vysielanie programovej služby s názvom ŤUKI, 100 percent programov by mali tvoriť detské programy, televízia by mala vysielať v režime 24/7, celoplošne, DVB-T, DVB-C a DVB-H,“ uviedla hovorkyňa RVR, Lucia Jelčová.

Viac o ŤUKI TV: Známy je exkluzívny operátor, ponúkne kultové rozprávky!

Veľkým rozdielom medzi Rikom a Ťuki bude dostupnosť stanice. Kým RiK môže do svojej ponuky zaradiť akýkoľvek operátor, ktorý o ňu prejaví záujem, Joj sa v prípade Ťuki dohodla na exkluzívnom partnerstve s jediným operátorom. Ten tak bude mať vo svojom portfóliu vlastný detský kanál, ktorý diváci nikde inde nenájdu. Podobne fungujú stanice Digi Sport v balíku Telekomu.

Aj Ťuki má odštartovať v najbližšom čase, stať by sa tak podľa našich informácií mohlo už od najbližšieho mesiaca, od júna 2015. Ťuki má ponúknuť exkluzívnejší obsah než Rik, pričom televízia zamýšľa vyrábať pre stanicu aj vlastný obsah. Práve to bude hlavným argumentom stanice a taktiež operátora pri ponúkaní jeho exkluzívnej stanice.

Výber filmov z ponuky Joj Cinema
Kuriér: Reštart (2015)
Pád Londýna (2015)
Charlie Mortdecai (2015)
Dieťa číslo 44 (2015)
3 dni na zabitie (2014)
Non Stop (2014)
96 hodín (2008), 96 hodín: Odplata (2012), 96 hodín: Zúčtovanie (2014)
John Wick (2014)
Láska na kari (2014)
V kráľových záhradách (2014)
Vlk z Wall Street (2013)
12 rokov otrokom (2013)
Mafiánovci (2013)
Rivali (2013)
Nezastaviteľný (2013)
Pád Bieleho domu (2013)
Jobs (2013)
A Case of You (2013)
Jasmínine slzy (2013)
Zbesilý útek (2006)

Čítať viac...
Nahor