Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Búrlivým vínom sa éra nekonečných projektov neskončí, Markíza pripravuje nový denný seriál!

Televízia s denným seriálom ráta aj do budúcnosti.

Denné seriály zažili v ére Paneláku, Búrlivého vína či Chlapov neplačú svoj boom, vďaka ktorému na niekoľko rokov zaplnili hlavné vysielacie časy televízií neraz všetkých pracovných dní v týždni. V roku 2015 postupne začala ich sila slabnúť, až vlani spadla na úplné minimum. Denný seriál v programe komerčných televízií chýbal po dlhých rokoch prvý raz celú túto jar, keď Markíza pauzovala Búrlivé víno. I to sa už chýli ku koncu, keď v lete ponúkne záverečnú sériu.

Napriek tomu, že obdobie denných seriálových projektov máme za sebou, televízie im stále veria. Markíza podľa našich informácií vyvíja nový denný seriál, ktorý by mohla pripravovať pre budúcoročnú štruktúru.

Televízii sa denný seriálový projekt osvedčil najmä v accesse, kam by mohla s novinkou mieriť. Ďalšiu sezónu po sebe musela sanovať neúspech v tomto kľúčovom slote a stále hľadá stabilný program, ktorý by na 18. hodinu nasadila. Z aktuálnych projektov by do tohto času mohla umiestniť novú kontroverznú inscenovanú talkshow, o ktorej exkluzívne informoval portál Mediaboom.sk.

O plánoch Markízy priniesť ďalší denný seriál sa hovorilo už aj vlani. Po neúspechu Kukučky, ktorá žánrovo pripomínala Búrlivé víno a Chlapi neplačú, mala chcieť pripraviť odlišný odľahčenejší projekt na spôsob Paneláku. Všetky jej doterajšie seriály sa uberali skôr dramatickou a rodinnou cestou, humor sa objavil len zriedka. Po veľkých prepadoch sledovanosti však Markíza vlani avizovala viac humoru v Búrlivom víne, kampaň na tom stavia aj teraz, keď pred nástupom aktuálnej deviatej série nasadila samostatnú upútavku s odľahčenými momentami z nových častí seriálu.

Čítať viac...
Nahor