Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívne: Bude to ešte Farma? Drsné podmienky minulosťou, farmári sa oproti predošlým budú topiť v luxuse!

Nová Farma sa stále viac približuje ku konceptu Vyvolených a odkláňa sa od toho, čo ju charakterizovalo doposiaľ.

Markíza už vlani začala s veľkou zmenou konceptu Farmy, ktorá tento rok nabrala nečakane ešte väčšie rozmery ako pri jubilejnej desiatej sérii. Popri všetkých medializovaných novinkách či úpravách je tou hlavnou zmena samotného nakrúcania, ktoré sa má priblížiť k aktuálnosti typickej pre šou Vyvolení či Big Brother.

Po novom sa pritom zdá, že sa na tieto šou nová Farma bude podobať ešte výraznejším spôsobom. Podľa našich informácií z prostredia príprav reality šou, ako aj zákulisných správ, sa Markíza konceptom vyberá novým smerom. Hlavná téma, súboj východu a západu Slovenska, spoločne s aktuálnym nakrúcaním len s krátkym predstihom pred vysielaním, sa majú tentokrát stať nosnými prvkami, čo sa podpíše na podmienkach, ktoré televízia pre súťažiacich pripravila.

V minulosti hráčom pri príchode na statok chcela spôsobiť čoraz väčší šok. V ostatnom čase ich na farme čakala zrúcanina bez funkčnej spálne či plnohodnotnejšej kuchyne, keď si všetko museli sami postaviť a v podmienkach ako spred 100 rokov žiť spočiatku len v provizóriu. Čakali ich chabé zásoby jedla, život bez súčasných výdobytkov s tečúcou vodou, elektrinou či riadnej vane na kúpanie alebo sprchy.

V takomto stave našli hráči kuchyňu s jedálňou pri príchode na Farmu pred dvomi rokmi, tento rok budú ich podmienky vyzerať presne opačne

Tieto „drsné podmienky“, ako ich televízia neraz uvádzala, majú byť minulosťou. V porovnaní s predošlými účinkujúcimi má na tohtoročných farmárov pri príchode na statok čakať prakticky luxus, keď im nemajú chýbať viaceré bežné súčasti moderného života. Hlavnou zmenou má byť elektrina, vďaka ktorej sa farmári môžu tešiť na funkčnú chladničku či dokonca vírivku, ktorá doplní pripravenú vaňu na kúpanie.

Zároveň by sa noví hráči nemali boriť s tým, aby si základné priestory na život najprv museli postaviť. Podľa prvých informácií sa dočkajú už postavených priestorov s funkčnou kuchyňou či spálňou, stáť dokonca majú aj ohrady a miesta určené pre zvieratá. Práve stavba týchto priestorov patrila medzi prvé hlavné úlohy na Farme.

Markíza sa v novej sérii Farmy odkloní od drsných podmienok minulého storočia a viac sa zameria na vzťahy a intrigy, ktoré má vyvolať rivalita súťažiacich z východu a západu

Tieto informácie už nepriamo potvrdila aj Markíza. Tá na svojom webe informovala, že sa v novej sérii nebude vracať do minulosti a, naopak, staví na súčasnosť. Luxus však na súťažiacich podľa jej slov čakať nemá, samotná Markíza tvrdí, že miesto náročných podmienok na život pozornosť zameria na iné veci. „Najmä hodnoty, ktoré formujú život obyvateľov východu a západu Slovenska. Tie sú dosť často diametrálne odlišné. Ľudia žijúci na východe preferujú tradície, vieru a rodinu. Obyvatelia zo západu, najmä z územia Bratislavského kraja, žijú pre kariéru a individuálny úspech. A práve opačné hodnoty robia medzi Slovákmi rozdiely,“ uviedla.

Televízia sa ale podľa všetkého po novom zameria ešte viac na vzájomné vzťahy, intrigy a dianie medzi hráčmi. Potvrdzovať to môže aj opätovná snaha, ako vlani, rozdeliť súťažiacich na dva tábory, tentokrát dokonca rovno vrámci spoločného príbytku. Hráčov tak od seba nebude deliť plot na pozemku, ale rovno hranica vnútri ich spoločného obydlia, za ktorú nesmú vkročiť.

Napriek všetkému sľubuje ešte drsnejšiu sériu s novými výzvami, pričom jednou z hlavných je zmena priebehu vyraďovacieho Duelu. V jedenástej Farme budú súťažiaci čeliť oveľa dlhšiemu súboju, ktorý počet absolvovaných disciplín rovno zdvojnásobí. Vlani Markíza počet víťazných duelov, ktoré priniesli hráčovi víťazstvo, zvýšila na tri, tento rok ich budú musieť hráči pre úspešné absolvovanie súboja zvládnuť rovno päť. Celkovo sa tak môže počet disciplín vyšplhať v jednom Dueli až na deväť. Televízia sľubuje nové disciplíny a ešte viac súťaží počas týždňa.

Ako sme už uviedli, radikálnou zmenou je aj zmena samotného konceptu nakrúcania. Kreatívny producent reality šou, Samuel Jaško, potvrdil dôvod, prečo Markíza dosiaľ nezačala s výrobou novej série. Do vysielania ju chce totižto púšťať takmer naživo, a tak bude nakrúcanie prebiehať s minimálnym predstihom“Pôjdeme takmer live, aby sme mohli reagovať na to, čo hovoria, píšu diváci, ktorí sledujú Farmu,” povedal. Zároveň sa televízia chystá izolovať súťažiacich, čo je jedným z hlavných čŕt Vyvolených. Po novom už budú všetky kamery ovládané diaľkovo a do kontaktu so súťažiacimi sa už nemá dostať žiadny člen štábu. Dá sa tak očakávať, že výrazným spôsobom z vysielania ubudnú výpovede na kameru, resp. na ne televízia zvolí špeciálny priestor. Po novom sa majú do kontaktu so súťažiacimi dostávať už iba hospodár Martin Bagár a moderátorka Evelyn. Viac v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor