Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Exkluzívna správa: Nova žaluje Jojku! Napadla Joj Cinema, donútila ju zmeniť logo!

Len čo Joj Group vstúpila na český trh, Nova sa s ňou začala sporiť o logo.

CME a Joj Group vedú spor. Súboj medzi nadnárodnou a slovenskou skupinou sa rozšíril aj na český trh a to pre spustenie českého kanála Joj Cinema. Podľa našich informácií napadla Nova slovenskú televíznu dvojku pre logo stanice, ktoré označuje ako kópiu jej loga pre Nova Cinema. Problémový má byť zavináč, ktorého podobu však Nova Cinema nepoužíva a približne 12 rokov nie je súčasťou ani identifikácie Novy. Podľa zákulisných informácií je tak za tým oveľa viac.

Nové info: O spore s logom Joj Cinema prehovorili obe stanice, prečítajte si vyjadrenia! Čo Nove prekáža?

Joj, konkrétne vlastníka licencie Joj Cinema, spoločnosť Doneal, zažalovala spoločnosť CET 21 spol. s. r. o., ktorá vlastní licencie pre všetky stanice Nova Group a ktorej majiteľom je CME.

Porovnanie loga Joj Cinema a súčasného loga Nova Cinema
nova cinema joj cinema

Spor sa týka iba českého územia, na ktorom Nova vysiela. Do Joj Cinema sa mohla pustiť vďaka tomu, že vysiela s českou licenciou a teda spadá pod české zákony. Súd už pri tom vydal predbežné opatrenie, v ktorom rozhodol, že Joj nesmie využívať aktuálne logo Joj Cinema dovtedy, kým sa spor neuzavrie. Vyhodiť musí práve spomínanú špirálu, ktorá je charakteristická pre celú skupinu.

K téme: Zo zákulisia boja Novy a Joj: Problémom nemá byť zavináč ale samotná Joj Cinema!

Televízia tak podľa našich informácií aktuálne prerába logo stanice, ktoré musí čo najskôr prestať používať. Ako už bolo spomenuté, rozhodnutie platí pre český trh, k zmenám prirodzenie dôjde aj u nás. Joj bude musieť meniť nielen staničnú grafiku, nové logo musí rozposlať aj partnerom, aktuálne má tiež rozbehnutú bilbordovú kampaň, odkiaľ rovnako musí aktuálne logo urýchlene odstrániť, resp. ho zmeniť. Joj sme požiadali o stanovisko.

FOTO: Joj Cinema už má nové logo, pozrite si ho aj vo vizualizácii!

Je paradoxné, že Nova žaluje Joj za logo, ktorého súčasťou je zavináč kedysi patriaci práve Nove. Joj vznikla v roku 2002 ako projekt Vladimíra Železného, ktorý v tom čase ovládal Novu. Tá logo výrazne zmenila a zavináča prestala používať od začiatku roka 2004, kedy zaviedla súčasnú podobu loga. Na konci rovnakého roku sa rozhodlo o definitívnom odkúpení Novy spoločnosťou CME, následne tak Joj prichádzala o programy Novy, ktoré bohate reprízovala.

Vývoj loga TV Nova
vyvoj loga tv nova

Vývoj loga TV JOJ (v roku 2007 došlo k razantnej zmene aj úpravám do súčasnej podoby)
vyvoj loga tv joj

Čítať viac...
Nahor