Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

EXKLUZÍVNA SPRÁVA: Joj spustí v Česku plnoformátový voľný kanál! Odštartuje o pár dní, vieme názov

Joj prekvapuje, v tichosti pripravila nový kanál pre Česko, ktorý má odštartovať už čoskoro.

České a slovenské komerčné televízne dvojky definitívne prichádzajú s novými hlavnými kanálmi na susedný trh. Prima potvrdila vstup na Slovensko, kde by mala spustiť plnohodnotný kanál a podobný zámer má aj naša televízia z Koliby v Česku.

Joj podľa našich zákulisných informácií spustí na českom trhu svoj druhý kanál. Po česko-slovenskej stanici Joj Cinema má v pláne odštartovať plnoformátovú stanicu, s ktorou sa pokúsi ukrojiť si pre seba kus z koláča sledovanosti. Konkurovať by tak mohla Barrandovu, Prime, Nove či ich menším kanálom. Rovnako ako pripravovaný kanál Primy u nás aj jojkárska stanica v Česku totiž chce byť voľne šírenou stanicou. Slovenská TV JOJ je u susedov dostupná už teraz, avšak neoficiálne, a tak nemôže sledovanosť zhodnocovať predajom reklamy.

Nová stanica Joj v Česku by mala podľa našich informácií niesť názov Joj Family, čím bude chcieť dať dôraz na cieľové publikum. Rovnaký prívlastok dala svojej hlavnej stanici v rokoch 2012 – 2013 Prima, ktorá v tom čase pre staré nevýhodné zmluvy s regionálnou televíziou zmenila licenciu, pod ktorou vysielala, a s tým aj názov na Prima family. Neskôr sa vrátila k pôvodnému pomenovaniu.

Novinky k téme:
Česká Joj Family už má licenciu, poznáme dátum štartu vysielania!
Joj Family aj s lokálnou tvorbou, niektoré seriály Joj predabuje! Pozrite si logo aj claim

Podľa informácií nášho portálu bude Joj Family dostupná v Česku aj prostredníctvom DVB-T, čo je u našich susedov primárny príjem signálu. Zároveň bude rokovať aj s operátormi. Už od prvých týždňov vysielania by tak mohla mať slušné pokrytie.

Joj Family vstúpi do českých vôd so silným formátom, keď by podľa našich zdrojov práve ona mala priniesť najnovšiu šiestu sériu Česko Slovensko má talent. Nový Talent tak v Česku pôjde, po prvýkrát ale nie na Prime. Joj teda evidentne získala licenciu Got Talent aj pre český trh.

Zaujímavosťou je, že Joj Family by mala u susedov odštartovať už o pár dní. Podľa našich informácií sa tak stane už začiatkom septembra. S otázkami sme oslovili Joj, dosiaľ nereagovala.

Na susedný trh vstúpili s novými stanicami prednedávnom aj komerční lídri. Markíza a Nova však pripravili platené kanály Markíza International a Nova International, ktoré mali vytlačiť nelegálne šírené stanice Novy a Markízy zo Slovenska a Česka.  Komerčné dvojky pripravujú voľne šírené plnohodnotné neplatené stanice s dostupnosťou aj v DVB-T.

Čítať viac...
Nahor