Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Eurosport si tentokrát olympiádu poistil, od roku 2018 sa vráti na jeho obrazovky! RTVS bude jednať s ním

Pri prvom komerčnom spôsobe predaja vysielacích olympijských práv sa Eurosport s jej držiteľmi nedohodol. Najväčšia športová udalosť sa však na paneurópsku športovú stanicu vráti.

Olympiáda sa vráti na Eurosport. Nový majiteľ televízie, spoločnosť Discovery Communications, spoločne s Medzinárodným olympijským výborom (MOV) ohlásil, že kúpil práva až na štvoricu olympiád, ZOH v roku 2018 a 2022 a LOH v rokoch 2020 a 2024. Spoločnosť Discovery zároveň disponuje predajom sublicencií, ktoré bude ponúkať ďalším televíziám v Európe. Ak budú mať o olympiádu záujem RTVS, Markíza či Joj, budú nakupovať od nej.

S komerčným predajom práv na olympiádu prišiel MOV pri ponúkaní ZOH 2014 a LOH 2016. Vtedy práva predávala spoločnosť SportFive. Eurosport mal o obe podujatia záujem, no nedohodol sa na cene. V prípade olympiády v Soči tak ponúkal nakoniec len zostrihy a špeciálne relácie. Vďaka komerčnému spôsobu predaja práv sa dostal olympijský hokej na obrazovku Markízy. Niektoré disciplíny totiž môže majiteľ práv predávať aj samostatne.

Čítať viac...
Nahor