Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Európska liga so Slovákmi zatlačila komerčné stanice, Zámena manželiek a Kuriér 2 blízko seba

Joj naďalej fungujú reprízy filmového Kuriéra, Markíze dvojporcia Zámeny manželiek tento raz priniesla takmer identický výsledok.

Boje slovenských futbalových tímov o postup do Európskej ligy zahltili včerajšie vysielanie verejnoprávnej Dvojky. Pred 19-tou sa začal odohrávať mimoriadne dramatický súboj nakoniec šťastnej MŠK Žilina proti Vorskla Poltava, zápas dosiahol podľa našich informácií podiely takmer 8 a s druhým polčasom a predĺžením až cez 12 % v 12 – 54. Futbalový večer na Dvojke pokračoval aj ďalej, keď sa stanica presunula na záver zápasu FC Spartak Trnava a PAOK Solún, tu sa už Slováci neradovali, podielovo však prenos vystúpil nad 11 % v komerčnej cieľovke.

Sledovaný futbal bez prekvapení najviac oslaboval Markízu s Joj. Ich hlavné spravodajstvá boli aj tento raz blízko seba, o málo ratingu vyhrali vo štvrtok Televízne noviny, podielovo ale klesli nad 26 % a Noviny Joj tesne nad 23 %.

Z dôvodu silného futbalu v spravodajskej časti večera sa na čelo dennej sledovanosti nedostala spravodajská relácia, ale hlavné ponuky komerčných staníc. Na prvom mieste skončila úvodná Zámena manželiek, podielovo však uhrala len nad 20 %. Rovnaký share zaznamenala prekvapivo aj druhá epizóda šou, ktorá sa už s futbalovým zápasom takmer neprekrývala. Na Joj dosiahol približne to, čo pred tým seriálový Kuriér, aj ten filmový, mnohopočetná repríza druhého pokračovania skončila pod 19 %.

Z menších staníc bola vo štvrtok večer najvyššie Doma, opäť uspel Mentalista s podielom takmer 6 %, Dila zopakovala stredajší výkon s podielom prvej časti 6,5 %, druhá o málo viac padla pod 10 %. Zamilovaný profesor na Plus uhral podiel nad 5 %, prvý z trojice dielov Mission Impossible, ktorý Dajto sebe aj divákom daroval k svojim tretím narodeninám, atakoval 4 %. Kriminálky CSI Las Vegas a Dr. Dokonalý na Wau sa hýbali medzi 2 – 3 %.

Foto: FB Šport v RTVS

Čítať viac...
Nahor