Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Rádio

Juraško mal v Europe 2 dostať vyhadzov! Rádio čakajú veľké zmeny, odchádzajú aj ďalší (aktualizácia)

Europa avizuje od marca veľké zmeny, priniesť má novú programovú štruktúru, chystá „viacero komplexných zmien aj v personálnom obsadení“.

Europa 2 čakajú komplexné zmeny. O aké pôjde, rádio ohlási budúci týždeň, no už teraz je jasné, že v jej radoch po siedmich rokoch končí jeden z hlavných moderátorských hlasov – Roman Juraško. „Po vzájomnej dohode, na základe jeho žiadosti, odchádza obľúbený speaker Roman Juraško,“ oznámila Europa 2. Portál Pluska.sk však hovorí niečo iné. „Roman dostal výpoveď. Všetci v rádiu sú z toho v šoku. Vôbec to nečakal,“ povedal portálu zdroj. „Ďakujem Europe 2 za sedem úžasných rokov, ktoré som tu strávil. Rádio prechádza veľkou transformáciou a ja som si istý, že bude naďalej baviť svojich poslucháčov, lebo je to mimoriadne pozitívne médium. Ja sa teraz budem venovať ďalším projektom a zároveň držím palce, nech sa rádiu aj naďalej darí“, vyjadril sa k odchodu moderátor.

Spoločne s Juraškom končia aj iné hlasy. „Spolu s ním však skončili aj ďalšie známe tváre z Telerána ako Aďa Špronglová a Tomáš Juríček. Na začiatku roka vyhodili aj markizáckeho redaktora Štefana Modriča,“ píše ďalej Pluska. Dôvodom Juraškovho vyhadzovu mal byť jeho vek, pre rádio mal byť pristarý.

„Už od budúceho týždňa budeme postupne meniť celkový obsah vysielania rádia, ktorý zahŕňa zmenu programovej štruktúry, zvukovú grafiku, a aj personálne obsadenie. Cieľom týchto zmien je priblížiť rádio preferenciám poslucháčov. Roman je vynikajúci speaker a človek. Sme hrdí, že bol súčasťou  Europy 2 a sme vďační za jeho celkový prínos pre rádio“, dodáva generálna riaditeľka Tatiana Ďuricová.

Čítať viac...
Nahor