Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Rádio

Europa 2 bude mať nového programového riaditeľa, Vančo z rádia odchádza

Do funkcie nastúpi od 24. októbra 2016.

Vedenie rádia Europa 2 bude mať od októbra novú posilu. Do funkcie programového riaditeľa nastúpi od 24. 10. Andrej Kratochvíl, ktorý zastával rovnakú pozíciu od začiatku roka 2015 v Rádiu Anténa Rock. Dušan Vančo sa rozhodol z rádia k 30. septembru odísť.

„Bolo skvelé byť súčasťou mladého inšpiratívneho tímu, ktorý robí rádio s energiou a chuťou. Momentálne sa však chcem viac venovať svojej rodine a aktivitám v domovskom meste Trnava. Skupina Lagardère pre mňa zostáva veľkou profesionálnou skúsenosťou,“ povedal Vančo ma margo svojho odchodu.

„Prichádzam do rádia, ktoré je dobre rozbehnuté, je tu tím ľudi, ktorí ťahajú za jeden povraz a to je skvelé. Teším sa, že sa spolu budeme snažit našu pozíciu ešte vylepšiť. Priestor na trhu na to je. Nebude to ľahké, ale od toho sú výzvy, ktoré chcem spolu s kolegami zdolať,“ povedal nový programový riaditeľ Andrej Kratochvíl.

Andrej Kratochvíl sa v médiách pohybuje od roku 2000. V roku 2007 nastúpil do rádia Okey ako šéf marketingového a PR oddelenia. Neskôr pre spoločnosť Forza pracoval na projektoch ako Slávik,  Miss Slovakia či Art Film Fest. Bol aj pri uvádzaní značky Europa 2 na slovenský trh, kde istý čas pôsobil ako moderátor víkendového vysielania. Takmer dva roky šéfoval programu Rádio Anténa Rock.

„Ďakujem Dušanovi za jeho prínos k značke Europa 2, či už z profesionálneho alebo ľudského hľadiska a prajem mu veľa úspechov v nových výzvach, ktoré na neho čakajú. Zároveň sa teším na Andreja a verím, že prinesie do Europy 2 čerstvý pohľad na program a že s jeho pomocou sa bude pozícia našej značky na trhu posilňovať.“ Povedala Tatiana Ďuricová, generálna riaditeľka rádia Europa 2.

Nakoľko Andrej Kratochvíl nastúpi do funkcie 24. októbra, v medziobdobí je poverený riadením programu dlhoročný člen programového tímu Europa 2 Peter Földváry.

Čítať viac...
Nahor