Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Zápas s Kanadou tretím najsledovanejším v histórii televízneho merania! Padol rekord internetu

Tretí duel Slovákov na hokejovom šampionáte priniesol len minimálne zlepšenie rekordu v počte divákov, v priemerných číslach sa však zapísal do historických tabuliek.

Dlhé roky trvalo, kým slovenskí hokejisti postavili opäť Slovensko na nohy tak, ako na tohtoročnom domácom svetovom šampionáte. Neuveriteľné výkony s najsilnejšími tímami na turnaji lákajú pozornosť stále väčšieho množstva priaznivcov, čo potvrdzujú aj aktuálne čísla.

Počas tretieho zápasu Slovákov, ktorý odohrali v pondelok proti Kanade, padol absolútny slovenský internetový rekord v prenose dát. „Slovenské peerigové centrum (SIX), kde si jednotliví poskytovatelia internetového pripojenia vymieňajú svoju sieťovú prevádzku, dosiahlo nový maximálny tok dát. Ide o hodnotu 233,4 Gbit/s. Doterajším maximom bola hodnota 223,2 Gbit/s z mája minulého roka,“ uviedol portál Živé.sk. Stalo sa tak ešte v prvej polovici zápasu.

Maximálna sledovanosť hokeja nameraná v peoplemetroch však napriek tomu prakticky nevzrástla. Napriek tomu, že v porovnaní s prvým zápasom na turnaji proti USA, dosiahla prvá tretina duelu s Kanadou o približne 300-tisíc divákov vyššiu sledovanosť, maximum duelu sa vyšplhalo na podobnú hodnotu ako prvé dva zápasy, keď si druhú tretinu pozrelo cez 1,42 milióna divákov. Rekord sa tak zlepšil len o necelých 10-tisíc divákov. Tretia tretina napriek dramatickému vývoju a vyrovnaniu klesla späť na úroveň približne 1,33 milióna divákov.

Počet divákov tak v peoplemetroch hokeju napriek všeobecne zvyšujúcemu sa záujmu nestúpa a ostáva rovnaký od prvého duelu, pred ktorým nepanovali ohľadom šancí Slovákov na dobré umiestnenie na turnaji veľké nádeje. Zápasom sa zvyšuje sledovanosť iba prvých tretín, viac divákov tak začína sledovanosť duely od začiatku a neprichádza až v ich priebehu.

RTVS však uviedla, že priemerná sledovanosť duelu s Kanadou sa zapísala do historických tabuliek ako tretí najsledovanejší zápas Majstrovstiev sveta v hokeji v ére peoplemetreového merania. Sledovalo ho priemerne 1,360 miliónov divákov s podielom 58,9 % v cieľovej skupine 12+.

Kde si však hokej rekordy vylepšil výraznejšie, je komerčná cieľovka. Prvýkrát padla podľa informácií z televízie tento rok magická 70% podielová hranica, keď tretia tretina atakovala hodnotu 72 %. Ratingovo bola najvyššie, rovnako, ako v celkovom publiku, druhá tretina, ktorá pokorila rovnako magický rating 30 %.

Veľký je tiež záujem o sledovanie MS v hokeji na webovej stránke RTVS. Za prvé štyri dni navštívilo web rtvs.sk a hokejovú podstránku hokej.rtvs.sk viac ako 422-tisíc unikátnych návštevníkov, rekord padol počas zápasu s Kanadou, kedy na weby prišlo takmer 200-tisíc reálnych užívateľov.

Čítať viac...
Nahor