Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Ego už nákup CT-čka neobhajuje. Chystá trestné oznámenie na každého, kto ho osočí

Raper dnes popoludní uverejnil status, v ktorom bráni svoje kroky, ľutuje nákup CT-čka a varuje pred osočovaním.

Michal Straka alias Ego okolo seba v ostatných dňoch poriadne rozvíril hladinu ani nie minútovým videom, ktoré niekoľkokrát rezonovalo aj v parlamente. Aj keď sa nakoniec raper za nahrávku ospravedlnil, nevyhol sa kritike ministra kultúry Mareka Maďariča a naďalej sa na jeho hlavu sypú výčitky.

Napriek tomu, že vo videu Ego obhajoval nákup údajne predraženého CT-čka, keď povedal, že je vynikajúce, v aktuálnom statuse na sociálnej sieti už ľutuje, že k nákupu došlo. Ako píše, jeho úlohou, ako vyštudovaného právnika, bolo, aby zaistil, že bude nákup CT prístroja v súlade so zákonom. Vy to nechápete. Celé výberové konanie organizovalo riaditeľstvo nemocnice. Moja funkcia bola právno-poradenská. NEROZHODOVAL som o konkrétnych typoch CT (ani o CENE), iba som dohliadal na zákonný postup, ktorý bol BOHUŽIAĽ, dodržaný,“ píše Ego.

Neskôr dodáva, že on v tejto situácii nepochybil a „nespravil nič zlé“: „Taktiež zákon vylučuje, aby nemocnica oslovila akúkoľvek inú firmu (CT Uherský Brod), mohlo by to byť považované za klientelizmus. NIČ ZLÉ SOM NESPRAVIL  a budem za to BOJOVAŤ!“

Jedným zo spôsobov, akým chce raper očistiť svoje meno je aj zamedzovanie komentárov a vyjadrení, ktoré sú podľa jeho názoru lživé a osočujúce. Prostredníctvom sociálnej siete upozornil, že bude podávať trestné oznámenia. „Najal som si štyroch študentov, ktorí budú zapisovať mená a na každého, kto má verejne a krivo osočí, podávam trestné oznámenie,“ píše raper.

Ego podáva nové stanovisko ku kauze v čase, kedy nový minister zdravotníctva, Viliam Čislák, zvažuje podanie trestného oznámenia na členov správnej rady. Medzi nich patril aj Michal Straka.

Čítať viac...
Nahor