Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dvojití Susedia Markíze dlho nevydržali, ani opačná stratégia s Reflexom však nevyšla!

Po mimoriadne krátkych vydaniach Reflexu televízia magazín zas mimoriadne nadĺžila, opäť stúpila vedľa.

V piatok sa Markíza opäť rozhodla inak. Po tom čo v utorok náhle škrtla z podvečera Bez servítky a pokúsila sa už od 17:35 etablovať dvojporciu seriálu Susedia, svoje nastavenie mení. Zaradenie reprízového sitkomu už po pol šiestej stlačilo minutáž magazínu Reflex, ktorý ale dosahoval v tomto čase značne lepšie výkony ako následne Susedia. Televízia tak v tomto dôsledku v závere týždňa zareagovala a urobila opačný krok, keď magazín značne predĺžila.

Ani predĺženie Reflexu však nezabralo. Markíza si podľa našich informácií nepomohla, keď približne 50-minútový magazín mal uhrať bez započítania oneskorenej sledovanosti podiel len nad 16 %. V štandardnej polhodinovej dĺžke sa pravidelne dostával nad 20 %, po dočasnom skrátení na približne 10 minút minulý týždeň tomu nebolo inak. Opäť prepadli aj Susedia, ktorí už len s jednou časťou dosiahli share tesne nad 14 %. Vďaka poklesu 5 proti 5 už bola Markíza ale aspoň dvojkou trhu. Lídrom bola tradične Moja mama varí lepšie ako tvoja, tentokrát s podielom nad 22 %.

Medzi spravodajstvami boli najvyššie Televízne noviny, naďalej potvrdzujú hlboký medziročný prepad, keď sa dostali na 27 %. Noviny Joj šli o málo cez 24 %.

V piatok večer si vďaka Farme vzala na svoju stranu líderstvo Markíza, ktorá dokázala predbehnúť posledné reprízové Milujem Slovensko pred nástupom tretej premiérovej série šou Čo ja viem. Zábavná šou Jednotky i tak uspela s vyše siedmim ratingami v komerčnej cieľovke a podielom cez 21 %. Farma lídra sa stabilizuje okolo ôsmich ratingov, v piatok šla pod túto hranicu. Podiel bol opäť pod priemerom Markízy, dosiahol hodnotu menej než 22 %. Muž na hrane na Joj sa dostal pod 16 %. Následne televízia ukončila v priemere neúspešnú štvrtú sériu Farmár hľadá ženu, v podieli šlo finále pod 14 %.

Medzi menšími sa po Profesionáloch, ktorí atakovali osmičku, dostala do vedenia Doma s filmom Kráska z Manhattanu a podielom nad 5 %, Vinári sa na Plus hýbali s oboma časťami nad 4 %. Sniper na Dajto uhral menej než štvorku, Life: Najbohatší policajt na Wau sa dostal nad dve percentá, Kosti atakovali 3 %.

Čítať viac...
Nahor