Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dvojičky stavili na rovnakú taktiku ako Horná Dolná! Bude na jeseň miesto pre oba seriály?

Markíza aj Joj ponúknu na jeseň komediálne seriály odohrávajúce sa na vidieku. Líder ten svoj etabloval už začiatkom jarnej sezóny, dvojka pri vývoji toho svojho stavila na podobne poctivú prípravu.

Tohtoročná televízna jeseň prinesie výrazne viac ostrých súbojov komerčných staníc ako tomu bolo pred rokom. Obe televízie prídu s osvedčenými aj novými projektami, pričom do kategórie „veľkých“ budú patriť aj ich komediálne seriály.

Horná Dolná bude na jeseň pokračovať druhou sériou. Tá už ponúkne 16 častí, čo je dvojnásobok oproti úvodnej sérii. O rozbehnutí spočiatku neistej výroby nových epizód sme vás informovali ako prví. Na vidieku sa bude odohrávať aj novinka Andyho Krausa, Dvojičky, ktorá sa na obrazovky dostane rovnako na jeseň. „Dej sa odohráva na vidieku, kde budú žiť bok po boku jednovaječné dvojičky Adam a Šaňo. Keďže každý z nich žil doteraz úplne iný život, je jasné, že o zábavu bude postarané,“ uvádza televízia.

Oba seriály majú okrem prostredia spoločné aj žánrové spracovanie a rovnako i zdĺhavú prípravu. Podobne ako tvorcovia Hornej Dolnej aj autori Dvojičiek niekoľkokrát prerábali scenár úvodnej časti, na ktorej si televízie dávajú zvlášť záležať. Nielenže je kľúčová pre zaujatie diváka, odvíja sa od nej celý seriál a jeho podoba.

„Tento námet mám už v hlave veľmi dlho, len som sa stále nemohol dostať k tomu, aby začal byť konkrétnejší. Potom som sa začal intenzívnejšie stretávať s Broňou Balaškovou, s ktorou dlhodobo pracujem. Tento krát sme pozvali aj Hanku Lasicovú do tímu. Zrazu, keď sme sa začali v tejto trojici stretávať, tak baby boli tie, ktoré ma začali hnať k tomu, aby to nabralo konkrétnejšie kontúry. Vďaka tomu, že sme mali na to toľko času, tá výsledná verzia pilotnej časti je asi deviata alebo desiata,“ povedal Andy Kraus pre Joj.sk.

Aj Matthias Settele v septembri minulého roka priznal, že prvý diel Hornej Dolnej sa vyvíjal veľmi dlhý čas. Celkovo pilot vznikal až deväť mesiacov, pričom sa televízia dostala aj do fázy, kedy projekt takmer stopla. „Prvé návrhy nevyzerali tak, ako by sme chceli, úplne na začiatku sme dokonca zvažovali aj možnosť, že by sme do tohto projektu vôbec nešli,“ povedal v septembri 2014 pre Nový Čas Settele. Dnes Markíza žne, zdá sa aj vďaka dlhej príprave, úspechy.

Podobnej príprave podlieha aj veľká rodinná novinka Markízy z prostredia pekárne, ktorá sa na obrazovky dostane rovnako už na jeseň. Podľa našich informácií totiž došlo k prerábaniu existujúcich scenárov a úprave podoby seriálu. Ten by mohol od jesene vystriedať o 20:30 Búrlivé víno, ktoré aktuálnu jar zráža televíziu pod jej priemery. Vinárska sága by svoje nové miesto mohla od jesene nájsť o 18:00. Viac o novom jesennom seriáli Markízy nájdete v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor