Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dvojičky sitkom nebudú! Kraus chce zmenu, vieme, čím sa odlíši

Joj už pred pár dňami ohlásila, že sa z pôvodne zamýšľaného sitkomu stane komediálny seriál. Pribudnúť majú aj nové prvky. Čo to bude znamenať pre divákov?

Dvojičky sitkom nebudú. K tomuto záveru dospeli počas príprav seriálu jeho tvorcovia, ktorí sa rozhodli zmeniť pôvodné plány. „Hoci spočiatku bolo ideou vytvoriť sitkom, pri podrobnom písaní scenáru sa zmenil na komediálny seriál,“ oznámila televízia. Zisťovali sme, čo to bude znamenať pre diváka.

Čítajte aj: Dvojičky stavili na rovnakú taktiku ako Horná Dolná! Bude na jeseň miesto pre oba seriály?

Pri jednoduchom porovnaní sa Dvojičky spočiatku mali podobať svojou formou Susedom či jojkárskym seriálom Profesionáli či Mafstory. Nakoniec budú pôsobiť výpravnejšie podobne ako Horná Dolná. Sitkom sa väčšinou nakrúca v štúdiu a jedným z jeho znakov je mixovaný smiech a iný strih. K tomu sú tam mnohé ďalšie drobnosti. Ja by som nechcel Dvojičky škatuľkovať, ale tieto dva príznačné znaky sitkomu mať nebudú,“ povedal pre Mediaboom.sk Andy Kraus.

Exteriér z natáčania Dvojičiek
dvojicky

Spomínané dva prvky sa z pripravovanej novinky vylúčili navzájom. Točíme v reálnych priestoroch najmä v exteriéroch, kde mixovaný smiech pôsobí cudzorodo,“ pokračuje Kraus.

Ten už skôr naznačil, že Dvojičky sa chcú odlíšiť od doterajších komediálnych seriálov a majú ambíciu priniesť niečo nové. „Malo by to byť iné, ako všetky komediálne seriály, ktoré na Slovensku boli. Iné hlavne tým, že tam máme prvý raz použitý princíp dvojroly. To znamená, že máme jedného herca v dvoch postavách. Konkrétne ide o Sveťa Malachovského, ktorý bude hrať súrodeneckú dvojičkovskú dvojicu, pričom ich životné osudy sa rozdelili,“ povedal pred časom pre Joj.sk.

Zuzana Porubjaková a Sväťo Malachovský, ktorý sa zhostí dvojroly
malachovsky porubjakova dvojicky

Dvojičky sa od sitkomu či niektorých doterajších komediálnych seriálov odlíšia ešte jednou ambicióznou súčasťou. Tvorcovia stavia aj na triky, ktoré svojou formou pripomenú zahraničné komédie. „V seriáli budeme mať veľa ďalších prvkov a to aj trikových, ktoré sú príznačné skôr pre bláznivé komediálne filmy,“ uzatvára Kraus.

Andy Kraus a režisérka Andrea Horečná, ktorá pracovala aj na Paneláku
kraus horecna dvojicky

Diana Mórová
morova dvojicky

Čítať viac...
Nahor