Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dusno pred voľbami: Andrej Danko náhle odvolal účasť v televíznom dueli, ešte v nedeľu ju potvrdil!

Ide už o druhého najvyššieho ústavného činiteľa, ktorý tento rok zrušil účasť v politickom dueli Na hrane.

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky a predseda Slovenskej národnej strany, Andrej Danko, narýchlo zrušil účasť vo štvrtkovom vysielaní televíznej politickej debaty Na hrane. Na sociálnej sieti to potvrdil predseda mimoparlamentnej koalície strán Progresívne Slovensko a Spolu, Michal Truban. Andrej Danko sa pritom iba v nedeľu zúčastnil nedeľnej televíznej debaty TA3 V politike, kde svoju účasť v dueli s Trubanom potvrdil.

Danko svoju účasť v jednej z hlavných politických televíznych debát ruší v čase, čo médiá dnes usvedčili predsedu parlamentu z klamstva o jeho kontaktoch s Alenou Zsuzsovou obžalovanou z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka. Médiá sa práve vďaka dátam získaných z mobilu Mariána Kočnera, s ktorým Zsuzsová spolupracovala a vystupovala pri získavaní kompro materiálov na vplyvných ľudí ako jeho volavka, dozvedeli, že si Danko so Zsuzsovou minimálne trikrát telefonovali a dohadovali stretnutie. Danko v minulosti poprel známosť so Zsuzsovou a nepriznal s ňou žiadny vedomý kontakt, aj keď boli medializované jej viaceré skutočné či falošné fotografie, pričom sám si od nej v minulosti fotografie pýtal.

Do relácie Joj Na hrane zrušil pre tento rok účasť aj premiér Peter Pellegrini. Urobil tak ešte v medzisviatočnom období, aj keď svoju účasť potvrdzoval priamo reportérke Jane Krescanko Dibákovej, ktorá je dramaturgičkou šou. Pellegrini sa mal stretnúť v televíznom dueli s bývalým prezidentom a predsedom mimoparlamentnej strany Za ľudí, Andrejom Kiskom 16. januára. Nakoniec Kiska debatoval s predsedom vládnej strany Most-Híd, Bélom Bugárom.

Čítať viac...
Nahor