Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Mediaboom.sk

Aktuality

Veľký návrat Ďurianovej na obrazovku potvrdený: Do RTVS nastupuje v januári!

Marianna Ďurianová sa vracia na televíznu obrazovku, po 17 rokoch si to namierila späť do verejnoprávnej televízie. Aktualizované.

Jedna z najznámejších moderátoriek spravodajstva, Marianna Ďurianová, sa po necelých piatich rokoch vracia späť na obrazovky. V posledných dňoch sa rozbehli neoficiálne správy o jej príchode do verejnoprávneho športu, čo sa aktuálne aj potvrdzuje.

RTVS už potvrdila, že získala novú významnú akvizíciu medzi spravodajskými tvárami. Ďurianová a RTVS sa dohodli na spolupráci od januára 2018, pričom sa moderátorka stane tvárou športového spravodajstva.

Príchod Ďurianovej do športu RTVS spája televízia aj so zámerom telerozhlasu vybudovať tretí televízny okruh, ktorý by bol venovaný, okrem iného, aj športovým prenosom a spravodajstvu. „RTVS sa podľa generálneho riaditeľa Jaroslava Rezníka pre spoluprácu rozhodla aj v súvislosti s proklamovanou ambíciou vybudovať tretí televízny okruh, zameraný predovšetkým na šport, kde sa po jeho spustení črtá ďalší priestor na jej uplatnenie,“ uviedol telerozhlas.

Portál Topky.sk ale informoval, že sa rovnako má skloňovať návrat moderátorky rovno do hlavnej televíznej spravodajskej relácie, v tomto prípade Správ RTVS.  „Hovorí sa, že Mariannino moderovanie športu je len dočasným riešením. Vedenie ju plánuje začiatkom augusta nasadiť do hlavného spravodajstva,“ cituje svoj zdroj portál.

Vo večerných Správach RTVS sa aktuálne striedajú traja moderátori – Ľubomír Bajaník, Janette Štefánková a Viliam Stankay. Z pôvodného štvorčlenného moderátorského tímu odišla v roku 2016 Jana Košíková na materskú dovolenku. Hlavné správy na to prešli od leta prvou vlnou transformácie, keď zrušili moderátorské dvojice a sprevádza nimi už len jeden moderátor.

Meno Marianny Ďurianovej sa s RTVS skloňuje už po druhý raz. Telerozhlas mal o moderátorku prejaviť záujem už v roku 2014, kedy odišla z Televíznych novín Markízy, a pripraviť pre ňu vlastný formát, RTVS však v priebehu leta správy dementovala.

Foto: Markíza

Čítať viac...
Nahor