Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Ďurianová odchádza z Markízy do JOJ! Vieme, ako dlho už veľkú zmenu plánovala!

Ďalšia tvár Markízy odchádza do konkurenčnej Jojky. V priebehu ostatných týždňov dochádza k jednosmerným prestupom z Markízy do JOJ častejšie ako kedykoľvek pred tým a trhová dvojka dnes preberá konkurencii ďalšie moderátorské eso.

Marianna Ďurianová po vyše 13 rokoch končí vo svojej domovskej televízii, do ktorej sa podľa vlastných slov po materskej dovolenke veľmi tešila. Prešlo iba pár týždňov a Markíza sama definitívne oznamuje odchod moderátorky z jej radov. „Marianna je skvelá moderátorka a novinárka. Markíza bola jej domovskou televíziou viac než 13 rokov a my všetci si veľmi vážime jej prácu a nadšenie, ktoré vkladala do svojej práce. Prajeme jej veľa šťastia,“ povedal na margo odchodu Ďurianovej generálny riaditeľ Markízy Matthias Settele.

Riaditeľ spravodajstva a publicistiky v Markíze, Henrich Krejča, naznačil, že Ďurianová odchádza z televízie na vlastnú žiadosť. Rešpektujem toto Mariannino rozhodnutie, rád by som jej poďakoval za všetky tie roky práce pre túto televíziu a zaželal jej veľa pracovných úspechov,“ povedal Krejča.

Joj tak po Rozborilovi či Bruchalovi a taktiež niekoľkých ex-markizáckych redaktoroch posilňuje svoje rady o medializovanú postavičku markizáckych správ. Ďurianová vo svojom oficiálnom stanovisku hovorila aj o nutnosti zmeny. „Televízia Markíza mi dala fantastickú profesijnú aj ľudskú skúsenosť za čo som veľmi vďačná. Po vyše trinástich rokoch však nastal čas na zmenu,“ povedala.

Po zmene však Ďurianová zatúžila už pred počatím syna Romana. „Myslím, že tá viac ako ročná pauza v podobe materskej dovolenky prišla práve včas. Po takom dlhom pôsobení na jednom mieste je totiž veľmi pravdepodobné, že nastane syndróm vyhorenia. I keď moja práca pozostávala aj z moderovania rôznych spoločenských udalostí, presedlať na úplne inú životnú tému bolo pre mňa veľmi príjemné,“ povedala v rozhovore pre časopis Eurotelevízia. Zdá sa, že Marianne sa však aj po vyše ročnej pauze zažiadalo ďalšej zmeny.

Správu o prestupe Ďurianovej potvrdil aj Borovský. „Veľmi si teším, že sa Marianna rozhodla prijať ponuku televízie JOJ,“ povedal pre Čas.sk.

Čítať viac...
Nahor