Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Televízia

Druhý zápas slovenských hokejistov potešil iba Markízu. V číslach

Slováci na hokejovom turnaji v Soči prehrali aj druhý zápas základnej skupiny, Markíza však s rekordom.

Druhý zápas slovenských hokejistov na olympijskom turnaji v Soči si približne od deviatej hodiny ráno zaplo od 16 do 18 % Slovákov, čo Markíze prinieslo podiel v rámci jednotlivých tretín 70 – 75 %. Markíza si napriek prehre našich so Slovincami mohla užila rekordné čísla, paradoxne jej však v celodennom podieli priveľmi nepomohli. Televízia zaznamenala podiel, aký dosahuje bežne v pracovné dni – nad 26 %, pričom s večerným vysielaním spadla do slabších víkendových hodnôt.

Hokej naopak prvý raz výraznejšie pomohol Dajto. Popoludňajší dramatický zápas domácich Rusov s Američanmi, ktorý víťazstvom USA vyvrcholil až v samostatných nájazdoch, kulminoval s podielom vysoko nad 30 %. Uspel aj podvečerný zápas Česka so Švajčiarmi, druhú prehru našich bratov v Soči sledovalo približne 13 – 18 % divákov pri obrazovkách. Dajto hlavne vďaka týmto dvom zápasom atakovalo celodenne podiel 9 %.

Večer zviedli najväčšie komerčné stanice vyrovnaný súboj. Joj s filmom Lovci pokladov: Kniha tajomstiev zaznamenala nadpriemerný podiel 19 %, Markíze sa príliš nedarilo s filmom Ide len o sex, ktorý získal podiel okolo 23 %. Plus prežila priemerný večer s animovaným Hortonom a podielom nad 5 %, podobný výkon dosiahla aj Inga Lindströmová na Dome. Jednotka už tradične zaznamenala úspešný večer, Pošta pre teba v 12+ vyskočila nad 20 %, Pravdivé príbehy s Katkou Brychtovou sa vyšplhali nad hranicu 17 %.

Čítať viac...
Nahor