Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Britain´s Got Talent

V hlavnej úlohe druhého kola britského Talentu deti! A prišiel aj (nejeden) kúzelník (Divadlo 2)

Hľadanie talentov naprieč Britániou je v plnom prúde. Aj tento raz sa v spolupráci so špecializovaným portál Panáček v reality šou pozrieme na to, ako vyzeralo ostatné divadelné kolo Britain´s Got Talent.

Postupujúci z 2. divadelného kola

Jessie-Jane McParland
Druhý diel otvorila roztomilá slečna menom Jessie. Mladučká deväťročná slečinka sa nezdala. Za roztomilou tváričkou sa totiž schováva drak. Jessie prišla ukázať bojové umenie so „samurajským mečom“ a poriadne to rozbehla. Jej pohyby boli presné a rýchle, dodala k tomu patričný výraz a bojovnícky prejav. Jej švihanie mečom by ju závidela aj Michone z The Walking Dead a taký majster Yoda by mal podobne svižného padawana. Jessie bola aj vtipná a vtipný bol tiež jej rozhovor v zákulisí s ďalším detským vystupujúcim o tom, ako dlho sa svojmu talentu už venuje. Simon tiež zaperlil, keď jej ponúkol miesto vo svojej ochranke.

Boyband
Pôvodne všetko naznačovalo, že to bude klasická spevácka skupina, no sympatická pätica chalanov veľmi prekvapila. Ono to totiž nie sú speváci ale tanečníci. A to skvelí. Cítiť z nich ohromnú energiu a hlavne niečo svieže s neopozeraným štýlom a formou. Keď sa im ešte podarí vypilovať nejaké dramaturgicky postavené choreo a pridajú ďalšie prvky, tak by to mohlo fungovať dokonale. Moderátori to všetko nakoniec vyriešili tým, že neváhali stlačiť Golden Buzzer a poslali ich priamo do semifinále.

Will Joseph
Aj kravské zvončeky dokážu zaujať porotu. Josephovi sa to podarilo, hoci s odretými ušami. Na prvý dojem v divadle dobré, ale na ďalší život v súťaži, podľa všetkého, nie.

Becky O’Brien
Mladá učiteľka Becky má v 34 rokoch už všeličo za sebou. Má päť detí, rozvod s násilníckym manželom a teraz sa snaží uspieť v najväčšej talentovej šou. Do súťaže ju prihlásil syn. Spievala známy šláger Somewhere Over The Rainbow. Becky predstavuje práve nájdený diamant, ktorý však potrebuje poriadne opracovať. Skvelé pasáže striedali slabšie, no potenciál ocenili aj porotcovia. Po súťaži by sa Becky nestratila v londýnskom muzikáli.

Jeffrey Drayton
Kúzelníci to majú pred Simonom vždy ťažké. Lenže starý Jeffrey je svoj a robí si presne to, čo chce. Trapnomagia dorazila aj do Británie. Toto jednoducho treba vidieť. Vystúpenie bolo najsilnejšie v momente, kedy moderátori hodili prvýkrát karty. Keď to Jeffrey nabudúce postaví takto vtipne, tak by mohol byť prekvapením súťaže.

Jamie Raven
V minulom roku vyhral v Amerika má talent kúzelník Mat Franco, ktorý sa na prvom kastingu predvádzal podobnými kartovými trikmi. To isté Smoothini, ktorý čachroval s dolármi no nakoniec vyhorel. Možno sa Jamie inšpiroval za morom. Najprv menil päťdesiatlibrové bankovky na menu Talentu a potom urobil kartový trik s karikatúrou na kartách. Šikovné kúzla nikdy nesklamú.

Henry Gallagher
Druhý diel dieťa otvorilo a tiež ho končí. Na pódium prišiel sympatický 12-ročný Henry, ktorý prišiel zaspievať. O čom? No o láske. Zamiloval sa do jedného dievčaťa, ktoré o tom ani nevie a asi ho vraj ani nepozná. Henry jej tak zložil pesničku, ale neprezradil, o koho sa jedná. Ak to slečna nevie, tak je to jej škoda, pretože Henry zložil senzačnú energickú a zároveň veľmi milú hitovku. Henry je skutočný talent a v spojení s roztomilým príbehom a vlastnou piesňou zabodoval najviac ako sa dalo.

 

Nepostupujúci z 2. divadelného kola

Hayley
Vraj rocková speváčka…

Adam
Nie je komediant ako komediant.

The Absurdist
Všetkého veľa škodí.

Arlene a Doug
Ani národný tanec vás nezachráni. A to ani vtedy, keď vyzeráte ako osa.

Acqua Jane a Dolores
A je to jasné. Kalamity Jane má sestry v Británii.

 

Čítať viac...
Nahor