Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Druhá séria Mafiánov štartovala pri chuti, predbehla aj hlavnú večernú šou Jednotky Zlaté časy!

Už dávno žiadna dokumentárna séria nemala takú popularitu, ako práve cyklus o mafiánoch.

So sériou Mafiáni trafila RTVS do čierneho. Dokumentárny cyklus s prvou sériou na jar 2016 mimoriadne zaujal divákov a postupne naberal na sile, pričom Jednotke prinášal stále vyššie nadpriemery. Už v marci vás portál Mediaboom.sk informoval o pokračovaní Mafiánov druhou sériou, ktorá sa posúva do súčasnosti a venuje sa súčasnej podobe organizovaného zločinu.

“Prvou sériou sme ukončili násilné brutálne obdobie. Väčšina aktérov už leží na cintoríne, zahrabaná niekde v lese alebo si odpykáva doživotné či dlhoročné tresty. To ale neznamená, že organizovaný zločin a mafia tu nie je. Ona sa len nejakým spoločenským vývinom transformovala a prenikla do všetkých vrstiev spoločnosti,” povedala k druhej sérii Vlasta Ruppeldtová, dramaturgička RTVS. “Chceli by sme ukázať, akými metódami pristupuje polícia k vyšetrovaniu týchto zločinov, z čoho vychádzajú, ako sa im to darí a ako sa možno poučila z rokov minulých. Chceme sa pýtať, možno aj za divákov, čo s tými, ktorí sú na úteku, či sa budú doživotne opaľovať v Karibiku, či má polícia vôbec páky takéto zločiny vyšetriť. Pri istých rokoch sa tak budeme vracať aj do minulosti, druhá séria však bude predovšetkým o tom, čo sa deje teraz,” dodala Ruppeldtová.

Druhá séria Mafiánov, ktorá už nesie názov Súmrak bossov, sa uviedla pre Jednotku nadpriemerne. Prvú časť malo sledovať celkovo 258-tisíc divákov s podielom takmer 14 %. V komerčnej cieľovke dokonca dokument porazil hlavný štvrtkový program Jednotky, Zlaté časy. Kým tie mali ratingovo prekročiť tri percentá, Súmrak bossov atakoval 4 ratingy s podielom pod 13 %.

Čítať viac...
Nahor