Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Zdroj: Markíza

Viete prví

Druhá šanca sa na obrazovky vráti ešte túto jar! Markíza ju druhýkrát skúsi v prime-time

Fanúšikovia Druhej šance sa seriálu v hlavnom vysielacom čase nakoniec dočkajú aj tento rok.

Najpopulárnejší seriál minulého roka sa vracia na obrazovky.

Markíza vlani priniesla na Slovensko adaptáciu úspešnej talianskej série Doc – Nelle tue mani, ktorá prerazila aj u nás.

Slovenská verzia pod názvom Druhá šanca, v hlavnej úlohe s Jánom Koleníkom sa stala najúspešnejšou televíznou novinkou roka 2022 a taktiež najsledovanejším seriálom. Vďaka suverénnemu úspechu televízia okamžite adaptovala všetky časti originálne talianskeho seriálu, ktoré mala k dispozícii, a tak v priebehu jedného roka odvysielala rovno 2 série a spolu 32 epizód.

Výsledkom je dlhé čakanie na ďalšie premiérové časti.

V Taliansku vzniká v poradí tretia séria, ktorá dostane ďalších 16 nových dielov seriálu. Ako sme už prednedávnom informovali, najnovšie správy potvrdili mierny odklad začiatku nakrúcania novej série, pôvodne sa hovorilo o spustení výroby vo februári, nakoniec ju tvorcovia rozbehli v priebehu apríla.

Natáčanie bude prebiehať mesiace a už viaceré informácie hovoria o tom, že sa na talianske obrazovky nedostane skôr ako v budúcom roku.

Práve s návratom Druhej šance v roku 2024 má už podľa prvých informácií počítať aj samotná Markíza. Dá sa očakávať, že slovenskú adaptáciu bude môcť uviesť až po odvysielaní talianskeho originálu, ktorý by mohol tretiu sériu uviesť budúcu jar.

Slovenskí diváci sa napriek tomu Druhej šance dočkajú aj tento rok.

Udeje sa tak ešte tento mesiac.

Návrat pôvodných častí

Markíza už tento mesiac začne postupne nabiehať do letného režimu, v ktorom chystá veľké obmedzenie premiérového programu.

Najskôr s premiérami skončila v stredy, keď od mája vysiela reprízy 2 na 1. Postupne jej do finále dôjde aj pondelňajšie Klamstvo, podľa prvých informácií zároveň žiadnu pôvodnú premiérovú náhradu nepripravuje za reality šou Ruža pre nevestu či seriál Dunaj, k vašim službám po ukončení ich jarného vysielania.

Konkurenčná Joj sa aj toto leto vydáva opačnou cestou, keď v lete plánuje vysielať nový seriál Tomáš a Diana postavený zo skečov z partnerského života, pokračovať by pritom opäť mohla aj počas letných prázdnin seriálová Hranica.

Televízny líder z veľkej časti v priebehu mája a júna prejde na reprízové vysielanie, pričom do služby sa chystá povolať aj minuloročný hit Druhá šanca.

Urobiť tak má opäť v hlavnom vysielacom čase a po vlaňajšom mimoriadnom úspechu verí, že si seriál pozrie dostatok divákov opäť.

Kedy sa bude vysielať?

Markíza otočí Druhú šancu odznova od prvej časti, pričom podľa našich informácií chce naraz odvysielať obe doterajšie série.

Reprízy nasadí do totožného vysielacieho času ako minuloročné premiéry.

Priestor sa jej otvorí po skončení dramatickej série Klamstvo, ktorú čakajú už len posledné dve časti. Finále je naplánované na pondelok 15. mája.

Klamstvo v pondelňajšom prime-time Markízy nahradí práve Druhá šanca, televízia začne s jej opakovaním od pondelka 22. mája. Vysielať ju bude znovu v hlavnom vysielacom čase o 20:30. 

Tentokrát pobeží Druhá šanca v zrýchlenom režime.

Aby stihol líder otočiť všetkých 32 epizód, bude seriál nasadzovať každý pondelok dve časti po sebe.

Pri takomto nasadzovaní by mala reprízová Druhá šanca vyplniť pondelňajší prime-time Markízy od konca mája až do pondelka 4. septembra.

Bude tretia séria poslednou?

Už dlhšie sa pritom špekuluje, či tretia séria nebude poslednou.

Tvorcovia sa pri príprave úspešného seriálu dostali do stavu, o ktorom hovorili s predstaviteľom talianskeho hlavného hrdinu, Lucom Argenterom, ešte pri príprave úplne prvých častí.

Herec, ktorý v origináli stvárňuje postavu Andreja Fabiána, ešte vlani priznal, že si spoločne so scenáristami predstavovali pre plnohodnotné vyrozprávanie deja ideálne 3 série. Postačovať mali na všetko, čo chcú tvorcovia v seriálovom deji povedať, zároveň bez toho, aby sa naťahovanie seriálu odrazilo na jeho kvalite.

V čase, kedy seriál Doc dospel do tretej série sa o téme hovorí opäť. Scenáristi aj herci sa však momentálne sústreďujú na nakrútenie nových častí a potenciálne finále celého seriálu nekomentujú.

Rozhodujúce slovo nakoniec už tradične môže mať divácka úspešnosť.

Originál udržuje stabilnú sledovanosť od začiatku prvej série po koniec tej druhej a len v televíznom vysielaní dosahuje podiely na trhu okolo 25 – 30 %, čo je pre taliansku verejnoprávnu televíziu Rai 1 značný nadpriemer.

Čítať viac...
Nahor