Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Dramatické víťazstvo Švédov valcovalo, vyskočilo na vrchol týždňa! Markíza nedeľu neustála, v piatok a sobotu viedla

Hokejový šampionát sa rozlúčil vysokou finálovou sledovanosťou, posledný deň hokeja nezvládla Markíza. Predošlé dva dni si zas viedla najlepšie.

PIATOK: V deň hokejového voľna pred finálovou fázou Majstrovstiev sveta sa najvyššie dostala Markíza. Farma bola večerným lídrom s podielom cez 20 %, Duel ju tradične dostal ratingovo aj podielovo vyššie, tentoraz na úroveň 26,5 %. Reality šou nasledovalo Čo ja viem s podielom pod 20 % v komerčnej cieľovke, premiéra Pamiatkari na Joj sa dostala pod 18 %. Z menších Pestúnka v zácviku na Doma uhrala vyše 5 %, King Kong na Dajto cez 4 %. 1890 na Plus atakovalo 4 %, Nikto nie je dokonalý sa dostalo pod 5 %, Wau sa s Myšlienkami vraha hýbala na 2,5 a takmer 4 %.

Podvečer Rodinné prípady podliezli 19 %, Moja mama varí lepšie ako tvoja uhrala 17 %. Noviny vyhrali spravodajský súboj s náskokom ratingu a podielom 25 %, Televízne noviny šli pod 22 %.

SOBOTA: V prvý víkendový deň sa odohrali semifinálové súboje hokejových majstrovstiev, z ktorých najsledovanejší bol prvý duel Ruska a Kanady. Napínavý zápas vrcholil v komerčnej cieľovke na podiele až okolo 33 %, druhá tretina mala ísť pod 30 %, prvá na 24 %. Večerný zápas Švédska s Fínskom pri menšom záujme uhral podiely nad 13, 17 a takmer 14 %.

Večer vyhrala Markíza s premiérou Nevesta džihádu, ktorá získala share nad 20 %, reprízový Osamelý jazdec na Joj podliezol 15 %. Záhady tela na Jednotke v komerčnej cieľovke šli na 14,5 %. Nebezpečná rýchlosť na Plus sa dostala na 6 %, snímka Šťastie ako liek na Doma pod 5 %. Na Dajto len vlažne hrá Knight Rider, ktorý pred tým pravidelne fungoval Joj, hýbal sa okolo 3,5 a 3 %. Wau so Skutočnými príbehmi získala iba percento, Inkognito stúplo pod trojku.

Smotánka túto sobotu šla cez 22 %, reprízové Nikto nie je dokonalý len o málo nad 12 %. So spravodajstvom o pol ratingu vyhrala Joj, Noviny jej šli pod 23 %, podobne na tom boli aj Televízne noviny.

NEDEĽA: Medailové boje na MS v hokeji bodovali. Bronzový zápas Ruska proti Fínom naberal na atraktivite, keď rástol z podielu okolo 16,5 % nad 23 a až 28 %. Tretia tretina pritom atakovala 7 ratingov v komerčnej cieľovke. Ešte vyššie sa dostal dramatický duel o zlato medzi Švédmi a Kanadou, ktorý rozhodli až samostatné nájazdy. Najsledovanejšia tretia tretina podliezla rating 12 % a stala sa najsledovanejším programom týždňa. Podielovo zápas šiel pod 28, nad 27 a až pod 37 %, predĺženie s nájazdmi vyskočilo na rekordných 41 %.

Konkurenciu silného hokeja tentoraz neustála Markíza. Podvečer Hra o Niké prepadla s podielom len okolo desiatky, Horná Dolná mala ísť iba nad 11 %. Joj sa darilo viac s premiérovými magazínmi, Na chalupe uhralo pod 16 %, Nové bývanie Dizajn malo atakovať 18 %. Rozdiel sa preniesol aj do spravodajskej hodiny, Noviny odskočili s náskokom ratingu a podielom okolo 26 %, Televízne noviny šli nad 24 %.

Večer sa zas nedarilo premiére Markízy Ukradnuté deti, v prime-time sa miniséria hýbala len okolo 15 %. Druhá časť mala držať väčšinu divákov a podielovo stúpnuť na 20,5 %. Joj s 1890 klesla na podiel 17,5 %, udržala ratingovú sedmičku. Z menších najvyššie vyskočil Demolátor na Dajto s podielom 6,5 %, Velvet na Doma sa hýbal medzi 3 – 4 %. Pamiatkari na Plus podliezli 4 %, Myšlienky vraha na Wau zas uhrali podiely 3 a 3,5 %.

Čítať viac...
Nahor