Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Doma začína promovať kľúčovú telenovelu Dila, prinášame nové podrobnosti! Kedy odštartuje? (počet častí, videá)

Na ženskú stanicu Markízy sa po krátkej pauze vráti premiérová turecká produkcia do tradičného slotu o 21:30.

Po júlovej prestávke, kedy Doma ponúka americkú sériu Cudzinka, sa do hlavného slotu stanice o 21:30 vráti premiérová telenovela. Markíza nesklame divákov tohto žánru, ktorí sa dožadujú tureckého seriálu a na spomínaný čas nasadí novinku práve z tejto produkcie.

Ako je už známe, novinkou bude séria Dila Hanım, u nás vysielaná pod názvom Dila. Ide o turecký seriál vysielaný v rokoch 2012 až 2014, ktorého prvú sériu odvysielal kanál Star TV, počas druhej série prešiel postupne na Show TV. Dila má celkovo 62 častí, ktorých priemerná dĺžka sa pohybuje okolo 90 minút. Dá sa tak opäť očakávať, že Doma bude deliť epizódu na dve, ako to robila vždy doteraz. V skutočnosti tak v jeden deň ponúkne len jeden originálny diel.

Poznáme už pri tom predbežné podrobnosti, kedy by sa mala Dila objaviť vo vysielaní. Podľa informácií z televízie Markíza odštartuje telenovela hneď na začiatku augusta, konkrétne v 32. týždni. Telenovela by podľa prvých plánov Markízy mala odštartovať v pondelok 3. augusta. Pobeží tak štyrikrát do týždňa v dvoch častiach za sebou.

Pri štandardnom nasadzovaní vydrží stanici telenovela do decembra. Minulý rok sme však boli svedkami obmedzenia v množstve nasadzovania epizód, keď v decembri Doma nevysielala dve časti Ferihy za sebou ale len jednu. Predĺžila tým jej životnosť a finále Ferihy tak mohla vyposúvať až na koniec januára 2015.

Vyše tri týždne pred štartom romantického seriálu začína Doma s jej promovaním. Robí tak pravidelne pri všetkých kľúčových telenovelách. Kampaň začína tradične teasingovou fázou, aktuálne rotuje prvú dvojicu teaserov. Spoločným motívom kampane je pre začiatok láska a pomsta, upútavkami sa nesú heslá ako „Láska je viac ako pomsta“ či „Jej kroky vedie pomsta, ale srdcu rozkázať nedokáže“.

Teasingová fáza kampane seriálu Dila

O seriáli Dila
Strhujúci príbeh o dvoch rodinách, ktoré dlhé roky spájala iba nenávisť. Dila (Hatice Şendil), krásna nevesta rodiny Barazoğluovcov, sa zamiluje do Rızu (Erkan Petekkaya), staršieho syna rodiny Karadağlıovcov. Nevie však, že v skutočnosti ľúbi muža, ktorý zavraždil jej exmanžela Ihsana (Can Nergis). Dila sa zaprisahala, že jedného dňa Ihsanovu smrť pomstí. Vypláva napokon pravda na povrch?

Hlavné úlohy seriálu tvorcovia zverili dvom v krajine polmesiaca populárnym tváram – Hatice Şendil a Erkanovi Petekkayovi, ktorého prirovnávajú aj k tureckému Georgeovi Clooneymu.

Čítať viac...
Nahor