Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Doma v lete: Veľkolepý výpravný seriál aj turecká novinka Vymenené životy! Kedy ich nasadí? (podrobnosti)

Podobne ako pred rokom staví Doma počas letných prázdnin aj na historickú sériu.

Doma môže tohtoročnú letnú štruktúru naplniť podľa podobného kľúča ako pred rokom. Vlani na leto pripravila novú americkú sériu Cudzinka, ktorá v sebe niesla romantické, dobrodružné či historické motívy, a spolu s ňou aj novú tureckú telenovelu Dila. Tento rok sú ohlásené podobné série.

Doma chce totiž aj tieto prázdniny uviesť nový výpravný tentokrát ale španielsky seriál Velvet, ktorý je dobovou sériou španielskej stanice Antena 3. Jeho produkcia je mimoriadne nákladná, keď sa rozpočet jedného dielu pohybuje na úrovni okolo pol milióna eur. Vznikli doteraz tri série s vyše 40 časťami, pokračovanie je pripravené pre tento rok.

Stanica by mohla nový seriál Velvet žánrovo podobný minuloročnej Cudzinke nasadiť do rovnakého pásma. Podľa našich informácií už sprezentovala prvé plány a oznámila vysielanie série od pondelka do štvrtka o 21:30 v dvoch častiach za sebou. Odštartovať by mala na začiatku júla.

Rovnako bežala minulý rok Cudzinka, ktorá nechala na jeden mesiac oddýchnuť turecké telenovely. Pre počet častí však ponúkala za deň jednu epizódu, vysielala sa v júli. Markíza potvrdila, že s Cudzinkou ráta aj pre druhú sériu, nasadenie však nie je známe.

velvet1

O seriáli Velvet
Španielska televízna séria sa odohráva v 50. a 60. rokoch minulého storočia a prináša pohľad na nádherné oblečenie či autá z tohto obdobia. Alberto (Miguel Ángel Silvestre) dostáva na starosť viesť po zosnulom otcovi obchod nazvaný Galerías Velvet alebo jednoducho Velvet. Ide o jeden z najprestížnejších módnych obchodov v Španielsku. Hlavný príbeh sa odohráva okolo samotného obchodu a Albertovej snahy pokračovať v tradícii a taktiež jeho milostného príbehu s krajčírkou z Velvet Anou (Paula Echevarría).

Ešte skôr ako seriál Velvet však Doma pre toto leto potvrdzuje štart ďalšej novej tureckej telenovely. Pôjde o seriál Vymenené životy, v origináli Paramparça, tureckej televízie Star TV. Telenovela sa vysiela od konca roka 2014 a beží dodnes. Aktuálna druhá séria by mala vyvrcholiť na konci júna. Doma pripomína, že prvá séria sa stala vôbec najsledovanejším programom roka v Turecku.

Koľko epizód bude mať stanica Markízy k dispozícii, je otázne. Ak by dostala aj všetky z druhej série, mala by ich k dispozícii vyše 70. Televízia môže k tomu opäť jednotlivé diely rozdeľovať. Jedna epizóda totiž v origináli trvá až okolo 140 minút. Doma stačí na jej dva diely za deň približne 90 minút.

Minuloročnú premiérovú tureckú telenovelu Dila odštartovala Doma hneď na začiatku augusta po júlovej Cudzinke. Našla svoje miesto v tradičnom slote od pondelka do štvrtka o 21:30. Pri dvojitom nasadení by seriál Velvet vydržal Dome od začiatku júla do prvého augustového týždňa.

vymenene zivoty Paramparça

O telenovele Vymenené životy
Životy dvoch ľudí z rozdielneho prostredia pretína nehoda. Gülseren (Nurgül Yeşilçay), mladé krásne tehotné dievča žijúce na chudobnej periférii Istanbulu, zrazí auto a tak je privezené do najbližšej nemocnice, kde nakoniec porodí. Medzitým Dilara (Ebru Özkan), žena bohatého istanbulského podnikateľa, rodí v tej istej nemocnici. Pre podobnosť ich priezvisk dôjde k nešťastnej zámene bábätiek. Dievčatá Hazal a Cansu žijú v odlišných svetoch, než by mali, no jedného dňa sa ich príbehy prepoja.

Seriál pochádza od tvorcov telenovely Tisíc a jedna noc či seriálu Láska a trest. V hlavných úlohách sa stretnú Nurgül Yeşilçay (Yasemin z Lásky a trestu) a charizmatický Erkan Petekkaya (Riza z Dily).

Čítať viac...
Nahor