Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Doma uvádza na leto krátku premiérovú telenovelu: Opäť nie je z Turecka!

Na stanici začínajú absentovať telenovely z najobľúbenejšej tureckej produkcie.

Telenoveloví diváci sa na Dome dožadujú tureckých seriálov, no naďalej si budú musieť vystačiť len so sobotným Sultánom. Ďalšia telenovelová novinka Domy z Turecka nevzišla, keď stanica od pondelka 6. júla nasadzuje španielsko-mexicko-kolumbijskú romanticko-dramatickú sériu Kráľovná juhu. V origináli nesie názov La Reina del Sur.

Premiérovému seriálu Doma našla neskorý čas, vysielať ho chce okolo 00:35 a to v dvoch častiach za sebou. Nakoľko telenovela beží až za polnocou, v rámci vysielacích dní došlo k rozporu. Televízia na webe uvádza štart seriálu až v utorok 7. júla s nasadzovaním od utorka do piatka, samotný televízny deň sa však nekončí polnocou ale až neskoršou nočnou hodinou aj preto bude telenovela v televíznom programe prítomná od pondelka do štvrtku so štartom z pondelka 6. júla na utorok po polnoci.

Kráľovná juhu patrí medzi kratšie telenovely s dramatickou zápletkou. Celkovo vzniklo 63 častí. Jej rozpočet sa napriek tomu vyšplhal na rekordnú sumu 10 miliónov dolárov. Produkovala ju spoločnosť Telemundo.

Nie je to jediná telenovela, ktorú Doma vysiela v premiére. Pred 15-tou v rovnako v dvoch častiach ponúka ďalší mexicko-španielsky seriál Sila osudu. Telenovele sa v tomto čase darí, dosahuje podiely okolo 6 – 8 a v niektoré dni až 9 či 10 %. Markíza k tomu pre Domu na toto leto ohlásila ešte jednu hispánsku telenovelu z mexickej produkcie Mar de amor.

La Reina del Sur

O telenovele Kráľovná juhu
Seriál popisuje vzrušujúci a napínavý príbeh krásnej Mexičanky Teresy (Kate del Castillo), ktorú poznačí obrovská tragédia – zabijú jej priateľa. Túžba po pomste zmení jej život a stane sa z nej najvplyvnejšia obchodníčka s drogami. Telenovela vznikla podľa rovnomennej knižnej predlohy populárneho španielskeho spisovateľa Artura Péreza-Reverteho, ktorá sa vo viac ako tridsiatke krajín okamžite stala bestsellerom – a na stanici Telemundo, ktorá ju v USA vysielala, patrila k historicky najsledovanejším seriálom.

Čítať viac...
Nahor