Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie
Foto: Madd Entertainment

Nové projekty

Doma ukázala novinku Láska, rozum, pomsta! Koľko dostane častí a kedy bude finále?

Doma predstavila čerstvú tureckú novinku Láska, rozum, pomsta, známy počet častí, dátum štartu aj prehľad deja novej večernej telenovely. Kedy dôjde do finále?

Ženská stanica Doma po vyše ôsmich rokoch predstavila nový staničný vizuál a kompletne zmenila svoju tvár.

Do novej vysielacej sezóny však netradične o 20:30 nevstúpi s novinkou. Pokračovať bude vo vysielaní dramatickej série Zachránené životy, ktorú uviedla na obrazovky ešte v júni a plynule s ňou prejde aj do jesennej štruktúry.

Nový seriál však Doma odštartuje v druhom večernom pásme, kde sa predstaví čerstvá telenovela Láska, rozum, pomsta (Ask, mantik, intikam). 

Dátum štartu

Turecká novinka Láska, rozum, pomsta vystrieda vo vysielaní aktuálnu telenovelu S hlavou v oblakoch. Tá do finále dôjde v utorok 23. augusta.

Nový seriál tak Doma odštartuje o deň na to v stredu 24. augusta.

Doma bude aj po lete pokračovať vo vysielaní večerných premiérových tureckých telenoviel v intenzívnejšom režime až päťkrát do týždne. Dlhé roky turecké seriály ponúkala len do štvrtka, od piatka ich nahrádzala víkendovým programom.

Aj novinku Láska, rozum, pomsta tak bude vysielať pravidelne od pondelka do piatka v dvoch častiach za sebou o 21:30.

Počet častí a dátum finále Láska, rozum, pomsta

Markíza seriál uvádza na Slovensku len pol roku po jeho finále v domácom Turecku. Tam odštartoval vysielanie v júni 2021 a ukončil ho v apríli 2022.

Pri originálnom vysielací sa seriál Láska, rozum, pomsta dočkal celkovo 42 epizód.

Tie bude Markíza klasicky deliť na viacero kratších častí. Oficiálny distribútor ohlasuje celkovo 107 dielov nového seriálu, ktoré ponúka pre vysielanie v našom regióne.

Telenovela Láska, rozum, pomsta na Doma vyplní väčšinu jesennej sezóny.

Vo vysielaní by jej mal vydržať približne do začiatku novembra, kedy by mal dôjsť do svojho finále.

Jediná turecká novinka jesene?

Následne ostáva na Doma necelý mesiac do začiatku tradičného vysielania romantických vianočných filmov, ktoré každoročne zaraďuje do svojho hlavného vysielacieho času niekoľko týždňov pred Vianocami.

Doma má už teraz rozbehnutú telenovelu Zachránené životy, z ktorej dosiaľ neodvysielala ani štvrtinu seriálu.

Pri obmedzenom nasadzovaní len po jednej časti za večer by o 20:30 dramatická telenovela pokračovala celú jeseň a Doma by vystačila aj na zdvojenie vysielania po finále Láska, rozum, pomsta.

Seriál Láska, rozum, pomsta sa tak môže stať jedinou novinkou v jesennom večernom programe na Doma spomedzi tureckých seriálov.

Dá sa očakávať, že pred Vianocami nebude chcieť rozbiehať novú telenovelu, ktorej vysielanie by prerušili sviatky.

Priestor pre finále Sila ženy?

Diváci zároveň vo veľkom očakávajú návrat telenovely Sila ženy so záverečnou 3. sériou, ktorej vysielanie sama Markíza pred dvomi rokmi avizovala pre rok 2022.

Pri uzavretí telenovely Láska, rozum, pomsta Markíze ešte stále ostane priestor aj pre prípadné nasadenie tretej série Sila ženy.

Záverečná séria totiž ponúkla vôbec najmenej – iba 17 originálnych častí. Aj po rozdelení na kratšie epizódy Doma vydržia iba vyše mesiaca pri vysielaní dvoch epizód za večer päťkrát do týždňa a viac ako dva mesiace pri úspornom vysielaní jediného dielu za večer.

Doma tak pre Sila ženy môže hľadať vhodný priestor na vykrytie len kratšieho obdobia. Súčasne v novembri bude najväčší dopyt po televíznej reklame.

Ženská stanica by však v prvom rade mala mať záujem dovysielať rozbehnuté Zachránené životy, z ktorých má k dispozícii stále veľké množstvo epizód.

Predstavitelia hlavných hrdinov seriálu Láska, rozum, pomsta Burcu Özberk a Ilhan Şen

Dej seriálu a prvá ukážka

Prečo by láska nemohla dostať ešte jednu šancu?

Esra (Burcu Özberk) sa vždy zaprisahávala, že sa nikdy nevydá za muža, akým bol jej otec, ktorého neúspechy v podnikaní spôsobili, že jej rodina skrachovala a trápila sa počas celej jej mladosti. Potom stretla Ozana (Ilhan Şen), bystrého mladého inžiniera práve vstupujúceho do štátnej služby.

Vzali sa a viedli spokojný a stabilný život – až do dňa, keď Ozan opustil svoju vládnu prácu a založil si vlastnú firmu! Čoskoro si musela Esra vziať na plecia až tri zamestnania, len aby udržala rodinu nad vodou, zatiaľ čo Ozan sa potácal od jedného bankrotu k druhému. Manželská kríza vyústila až do rozvodu.

O niekoľko rokov neskôr je Ozanova tvár na titulných stranách všetkých novín a časopisov, a je pravidelným hosťom televíznych relácií.

Vyvinul totiž aplikáciu, ktorá z neho urobila šialene bohatú celebritu v technologickej sfére a jedného z najžiadanejších slobodných mužov v Turecku. Esra sa stále zo všetkých síl snaží udržať hlavu nad vodou, keď jedného dňa narazí na Ozana.

Očakávajúc ospravedlnenie, Esra sa poriadne rozzúri, keď sa Ozan namiesto toho správa chladne a arogantne. Esra sa preto rozhodne, že prenikne do jeho spoločnosti, začne pracovať ako stážistka a vymyslí plán, ako sa mu pomstiť: Prinúti Ozana, aby sa do nej znova zaľúbil, a keď sa tak stane… Nemilosrdne ho odkopne!

Čítať viac...
Nahor