Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Telenovely

Doma štartuje svoj veľký ťahák Vymenené životy! Telenovelu za milióny eur od tvorcov hitov

Aktuálne najväčšie želiezko stanice Doma štartuje. Televízia začína vysielať telenovelu Vymenené životy, ktorej verí natoľko, že ju zaraďuje netradične do najsilnejšieho času už od 20:30. Velvet pokračuje s jednou časťou od 22:30.

Vymenené životy sú známe najmä vďaka svojmu úspechu v domácom Turecku. Tam sa stali hitom vo svojej prvej sérii, absolútne najvyššie čísla dosahovali v jej prvej polovici. Výkony z tohto roka sa ustálili oproti tomuto obdobiu na tretinových až polovičných hodnotách. Druhá séria vyvrcholila koncom júna, už v septembri je naplánované pokračovanie seriálu.

Za telenovelou s originálnym názvom Paramparça stoja tvorcovia na Slovensku mimoriadne úspešnej telenovely Tisíc a jedna noc a taktiež známej série Láska a trest. Turecký seriál je úspešný aj vďaka veľkým investíciám, ktoré doň tvorcovia vložili, náklady na výrobu jednej epizódy sa majú pohybovať okolo niekoľkých stoviek tisíc eur. Štáb telenovely tvorí, ako píše Eurotelevízia, okolo 130 ľudí a výroba prebiehala výlučne v reálnych luxusných priestoroch a exteriéroch.

Ako sme vás informovali, hlavnú hrdinku, ktorou je Dilara Terzioglu (Ebru Özkan), bude v slovenskom znení dabovať Lenka Košická, Dilarinu lásku, ktorou bude Cihan Gürpınar (Erkan Petekkaya), zas nadabuje Marek Ťapák. Ten svoj hlas rovnakému hercovi prepožičal aj v telenovele Dila. V ďalších úlohách sa predstavia aj hlasy hercov Zuzana Kyzeková, Miroslava Belancová či Michal Hallon.

Viac o telenovelách na Svet telenoviel a lásky

Čítať viac...
Nahor