Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Aktuality

Doma šokuje fanúšikov telenoviel: Mení kľúčový slot, týmto nahradí Zakázanú lásku!

Niekoľko rokov budované hlavné telenovelové okno Domy, ktoré sa stalo aj jej najúspešnejším slotom v histórii, sa cez leto žánrovo zmení.

Telenovely čoskoro o 21:30 skončia. Aspoň počas leta. Markíza sa rozhodla nemíňať si premiérové časti novej telenovely v letných mesiacoch a na júl a august pripravila iný žáner.

Aj po skončení Zakázanej lásky chce stanica naďalej cieliť na ženy, vyberie však reprízovú americkú dramatickú akvizíciu. Podľa prvých plánov Domy, ktoré prezentovala klientom, sa jej hlavným programom počas leta stane repríza minuloročnej júnovej novinky z hlavnej stanice, Hriešny zoznam. Stanica už potvrdila, že so seriálom pre leto počíta.

Hriešny zoznam by sa do vysielania mal dostať už na konci júna. V tomto čase sa totiž Dome minú epizódy Zakázanej lásky, stať by sa tak mohlo v stredu 24. júna. Je však pravdepodobné, že americký seriál s Jennifer Love Hewitt neodštartuje v nasledujúci štvrtok, ale až v pondelok 29. júna prípadne v utorok. Zmena totiž má nastať aj v nasadzovaní seriálu oproti telenovelám z tohto okna. Stanica by mala Hriešny zoznam ponúkať trikrát do týždňa v utorky, stredy a štvrtky, pričom uvedie vždy len jednu epizódu. Vďaka tomu by jej seriál vydržal presne do 20. augusta v prípade, že odštartuje v spomínaný pondelok. Celkovo má k dispozícii 2 série a 25 častí.

Minulé leto Doma telenovelové okno neprerušila a aj cez leto ponúkala premiérový turecký seriál Fatmagul. V druhej polovici augusta ho nahradila Feriha, oba seriály sa tešili z úspechu. Roky budovaný divácky návyk klesol až s príchodom Zakázanej lásky. Stalo sa tak napriek tomu, že v seriáli hrajú hrdinky z predchádzajúcich dvoch spomínaných silných telenoviel zo slotu. Práve tragický záver Ferihy však znechutil aj niektorých slovenských nielen tureckých divákov.

Hriešny zoznam vysielala Markíza v minulom roku ako špeciálnu „eventovku“ na jún v slote po Búrlivom víne vždy v dvoch častiach za sebou. Odštartoval rekordne silný, keď dve úvodné časti po masívnej kampani zaznamenali podiely 33,1 % a 36,7 %. Postupne však jeho výkonnosť klesala až upadla pod priemery Markízy. Finále sa dokázalo zmobilizovať a uhralo 26,5 %. Aj tento rok si líder zopakuje podobné ladenie programu, keď špeciálne na jún do rovnakého času o 21:45 nasadzuje tento raz  taliansko-španielsky dramatický seriál Dáma v závoji. Viac sme vám priniesli v tomto článku.

Čítať viac...
Nahor