Exkluzívne informácie nielen zo sveta televízie

Pikošky

Doma reaguje na prepadáky: Zachránené životy o 20:30 končia, na večer presúva Divokého anjela!

Ženská stanica Markízy po rekordnej jari zažíva jednu zo svojich najhorších sezón vôbec. Od budúceho týždňa radikálne prekopáva svoj program.

Tohtoročná jar bola jedna z najúspešnejších v ére vysielania tureckých telenoviel na Doma.

Odľahčený seriál Láska na prenájom od štartu prilákal nadpriemerný počet divákov a Doma prinášal viaceré rekordy, na aké si pamätala pri vysielaní niekdajších najúspešnejších telenoviel ako Vymenené životy, Feriha či Sila ženy.

Presný opak nastal po skončení Lásky na prenájom.

Markíza na 20:30 vytiahla odlišný žáner v podobe dramatickej série Zachránené životy. Tá už od leta ďaleko zaostávala za úspechom Lásky na prenájom, keď sa Doma s novinkou prepadla k priemerným podielom okolo 3 – 4 %.

Ešte viac sa však Doma prepadla od konca leta.

Koncom augusta k Zachráneným životom nasadila o 21:30 novú dvojičku v podobe telenovely Láska, rozum, pomsta a premiérovými tureckými telenovelami tak naďalej vypĺňala čas od 20:30 do 23:30.

Pre Doma sa však táto dvojica telenoviel stala absolútnym prepadákom, keď sa pravidelne s nimi hýbe len na podieloch okolo 1 – 3 % v komerčnej cieľovke.

Pre porovnanie, k uspokojivým výkonom by Doma potrebovala dosahovať podiely okolo 4 – 5 %, najsledovanejšie premiérové telenovely vyskakujú aj na úroveň 7 – 10 %.

Nakoľko ich nákup a kompletné nadabovanie nie je lacné, Markíza aktuálne na investícii do tureckých seriálov výrazne prerába.

Premiérové telenovely valcuje retro

Kde však Doma svoju sledovanosť doháňa, je, paradoxne, dnes už retro telenovela Divoký anjel.

Ako sme informovali, tá už od návratu na obrazovky vystrelila do vysokých nadpriemerov, pričom dodnes ďaleko prevyšuje sledovanosť večerných premiérových telenoviel s podielmi na trhu 6 – 10 %.

Divokému anjelovi sa dokonca podarilo byť už aj dvojkou na trhu za Markízou.

Ratingovo spravidla dosahuje Divoký anjel úroveň pod 1 až 1,5 %, kým večerné telenovely dosahujú neraz sledovanosť len na úrovni pol ratingu. V súčasnosti by sledovanosť popoludňajšieho reprízového Divokého anjela stačila na úroveň priemerne sledovanej premiérovej telenovely na Doma.

Divoký anjel mieri do prime-time

Markíza na hlboké prepadáky Doma v hlavnom vysielacom čase reaguje od budúceho týždňa.

Ženská stanica rovno od pondelka budúceho týždňa končí s vysielaním Zachránených životov o 20:30.

Premiérovú telenovelu okamžite presúva do horšieho vysielacieho času až na 23:15, a teda za dve epizódy ďalšej premiérovej telenovely Láska, rozum, pomsta.

Po mimoriadnom úspechu, naopak, rovno do prime-time presúva archívneho Divokého anjela.

Ten sa od budúceho týždňa bude vysielať v dvoch častiach za sebou už od 19:30 a obsadí tak aj lukratívny čas o 20:30. Z programu takto vypadne seriál Dobrý doktor.

Doma však Divokého anjela neodsúva z jeho pôvodného času.

Argentínska telenovela s Nataliou Oreiro a Facundom Aranom sa bude naďalej vysielať v dvoch dieloch aj od 16. hodiny, kde ju Doma ponúkala aj doteraz.

 

Čítať viac...
Nahor